دوشنبه / ۲۰ دی ۱۴۰۰ / ۰۷:۴۳
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۰۸۴۲
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
به دستور استاندار صورت گرفت:

مدارس سیستان و بلوچستان به اینترنت رایگان مجهز می شوند

با پیگیری استاندار سیستان و بلوچستان و در راستای هوشمندسازی مدارس استان براساس تفاهم نامه امضا شده بین وزارت آموزش و پرورش و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تا کنون 1500 مودم با ترافیک رایگان ویژه مدارس در اختیار آموزش و پرورش قرار گرفته است.

مدارس سیستان و بلوچستان به اینترنت رایگان مجهز می شوند
(دوشنبه ۲۰ دی ۱۴۰۰) ۰۷:۴۳

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ هوشمندسازی مدارس و اتصال به شبکه ملی اطلاعات در ماده ۶۹ برنامه ششم توسعه مورد تاکید قرار گرفته و بر این اساس، وزارت ارتباطات و آموزش و پرورش موظف شده ‌اند در موضوع هوشمندسازی مدارس به خصوص در مناطق محروم گامی اساسی بردارند.

در همین راستا تفاهم نامه ای بین وزارت آموزش و پرورش و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات منعقد شد که براساس آن تا کنون 1500 مودم با ترافیک رایگان برای اتصال مدارس به شبکه ملی اطلاعات به آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان تحویل داده شده و در حال توزیع بین مدارس است.

گفتنی است؛ هزینه مودم بدون ترافیک رایگان که در اختیار آموزش و پرورش قرارداده شده حدود ۳۷.۲ میلیارد ریال است، که با توجه به اینکه 71 درصد مدارس سیستان و بلوچستان روستایی هستند و اتصال این مدارس به اینترنت در اولویت قرار دارد، آموزش و پرورش استان از طریق اپراتورهای تلفن همراه پیگیری می کند؛ تا تعداد مودم‌های بیشتری در اختیار مدارس سطح استان قرار گیرد.

تعداد بازدید : ۷۳۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید