جمعه / ۲۴ دی ۱۴۰۰ / ۰۸:۲۸
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۰۸۴۳
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
استاندار:

سیستان و بلوچستان دومین استان پایلوت اجرای طرح تحول اکتشاف معدنی می‌شود

استاندار گفت: طرح تحول زمین شناسی و اکتشافات معدنی در استان سیستان و بلوچستان به عنوان دومین استان اجرا می شود.

سیستان و بلوچستان دومین استان پایلوت اجرای طرح تحول اکتشاف معدنی می‌شود
(جمعه ۲۴ دی ۱۴۰۰) ۰۸:۲۸

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ حسین مدرس خیابانی "استاندار سیستان و بلوچستان" با شهیدی معاون وزارت صنعت و رئیس سازمان زمین شناسی دیدار و گفتگو کرد.

مدرس خیابانی در حاشیه این دیدار اظهار داشت: در تفاهم‌نامه‌ای که بین استانداری و معاونت وزیر صمت و رئیس سازمان زمین شناسی کشور و ایمیدرو منعقد شده استان سیستان و بلوچستان به عنوان دومین استان در قالب طرح تحول زمین شناسی و اکتشافات معدنی تعریف شد.

مدرس خیابانی تصریح کرد: در فاز اول اجرای این طرح، ژئوفیزیک هوایی در پهنه ۱۵ هزار کیلومتر مربع تا ۳۵ هزار کیلومتر مربع اجرا می شود.

وی اظهار امیدواری کرد: بر اساس این طرح، اکتشافات عناصر و ظرفیت‌های معدنی استان اضافه شود و استان سیستان و بلوچستان به رتبه های ۱ تا ۳ در بین استان های معدنی ارتقا یابد.

شهیدی معاون وزارت صمت و رئیس سازمان زمین شناسی نیز بیان داشت: به دنبال اجرای طرح تحول زمین شناسی و اکتشافات معدنی که در خراسان جنوبی اجرا شد، به نتایج بسیار چشمگیری رسیدیم و بنا را بر این گذاشتیم که طرح تحول زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی را به عنوان طرح تحول در سیستان و بلوچستان به عنوان دومین استان اجرا کنیم.

شهیدی ادامه داد: بر اساس این طرح در حدود ۳۵ هزار کیلومتر مربع به صورت همزمان بالغ بر ۲۰۰ لایه زمین شناسی، ژئوشیمی و زمین شناسی اقتصادی اکتشاف می‌شود.

وی افزود: حدود ۱۵ هزار کیلومتر مربع ژئوفیزیک هوایی تا پایان سال انجام خواهد شد و ادامه کار ژئوفیزیک تا ۳۵ هزار کیلومتر مربع در سال آینده اجرایی می شود.

معاون وزیر صمت و رئیس سازمان زمین شناسی ادامه داد: برای اجرای طرح مذکور ۱۵۰ تا ۲۰۰ نفر متخصص زمین‌شناسی از سراسر کشور در این استان متمرکز خواهند شد.

وی اظهار امیدواری کرد: به دنبال اکتشافات ،هم اکتشافات سطحی و هم به دنبال نتایج ژئوفیزیک هوایی که اکتشاف در عمق است بتوانیم به نتایج بسیار گرانبهایی در استان سیستان و بلوچستان دست یابیم.


تعداد بازدید : ۷۲۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید