جمعه / ۲۴ دی ۱۴۰۰ / ۱۷:۳۴
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۰۸۴۶
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

بررسی مشکلات شهرستانهای لاشار و زرآباد توسط استاندار سیستان و بلوچستان

طی نشستی اختصاصی به ریاست استاندار سیستان و بلوچستان، مشکلات شهرستان‌های زرآباد و لاشار بررسی و راهکارهای لازم در جهت رفع این مشکلات اتخاذ شد.

بررسی مشکلات شهرستانهای لاشار و زرآباد توسط استاندار سیستان و بلوچستان
(جمعه ۲۴ دی ۱۴۰۰) ۱۷:۳۴
به گزارش روابط عمومی استانداری؛ حسین مدرس خیابانی "استاندار" در این نشست گفت:  با تامین زمین توسط فرمانداری؛ مجتمع دادگستری، بهزیستی، تامین اجتماعی، ثبت اسناد و املاک، هلال احمر  و راه و شهرسازی در شهرستان لاشار مستقر می شوند.
 
 وی با بیان اینکه ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار  جهت احداث پایگاه هلال احمر لاشار اختصاص یافت، خاطرنشان کرد: این پایگاه تا پایان سال تجهیز و آماده بهره‌برداری می‌شود.
 
استاندار تصریح کرد: با پیگیری دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر مرکز مدیریت جامع سلامت لاشار نیز بایستی مستقل شود.
 
 وی بیان داشت: با توجه به موافقت ضمنی وزیر نیرو در سفر به استان جهت تامین اعتبار ۱۵ میلیارد تومانی برای پروژه‌های اولویت‌دار، پروژه های این دو شهرستان از این محل معرفی شود.
  
حسین مدرس خیابانی اضافه کرد: در این جلسه مقرر شد؛ شرکت ارتباطات و فناوری استان پیگیری لازم جهت استقرار سایت ایرانسل در مناطق فاقد آنتن دهی شهرستان‌های زرآباد و لاشار را انجام دهد.
 
 وی همچنین بر احداث ناحیه صنعتی در شهرستان‌های زرآباد و لاشار، آغاز پروژه‌های راهسازی هبودان در شهرستان لاشار، پیگیری فرمانداری لاشار مبنی بر احداث دو کارخانه کارتن سازی و کارخانه رب گوجه فرنگی توسط بخش خصوصی و تامین زمین و اعتبار لازم به منظور احداث دو زمین چمن در دو روستا از  شهرستان های لاشار و زرآباد تاکید کرد.
 
 استاندار سیستان و بلوچستان در ادامه این نشست؛ بر استقرار اداره آب و فاضلاب با تمامی امکانات و تجهیزات و نیروی انسانی در شهرستان زرآباد و توسعه شبکه آب و فاضلاب این شهرستان تاکید کرد.
 
 استاندار سیستان و بلوچستان همچنین  شبانروزی شدن درمانگاه های شهرستان زرآباد تا دهه فجر را مورد تاکید قرار داد و استقرار شبکه بهداشت و درمان، اداره آموزش و پرورش و بنیاد مسکن این شهرستان را خواستار شد.
 
 وی همچنین گفت: مجوز فعالیت برای لنج‌های فاقد مجوز در دستور کار شیلات استان باشد.
 
 استاندار دستور داد: سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان نسبت به احداث مرکز آموزش صنایع دستی زرآباد تا فروردین ۱۴۰۱ اقدام نماید.
 
 استاندار سیستان و بلوچستان در پایان با تاکید مجدد بر رفع مشکل آنتن دهی تلفن همراه در شهرستان های زرآباد و لاشار گفت: استقرار دکل اپراتور در محل بندر شهید رضایی زرآباد، گمرک بندر شهید رضایی و تعیین حریم دریایی هرچه زودتر بایستی به نتیجه برسد.
 
تعداد بازدید : ۸۱۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید