شنبه / ۲۵ دی ۱۴۰۰ / ۰۹:۴۲
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۰۸۴۹
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

معاون وزیر صمت با استاندار سیستان و بلوچستان دیدار کرد

محتشمی پور معاون امور معادن و فرآوری مواد وزارت صمت با حسین مدرس خیابانی استاندار سیستان و بلوچستان دیدار کرد و پیرامون زیر ساخت های مورد نیاز اکتشافات و افزایش صادرات با استفاده از ظرفیت بندر چابهار گفتگو کردند.

معاون وزیر صمت با استاندار سیستان و بلوچستان دیدار کرد
(شنبه ۲۵ دی ۱۴۰۰) ۰۹:۴۲

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ حسین مدرس خیابانی در این دیدار خواستار تفویض برخی اختیارات وزارت صمت بویژه در حوزه معدن به استان شد.

وی با بیان اینکه اولویت استان تکمیل زیر ساخت های ضروری و توسعه‌‌ای استان می باشد؛ تصریح کرد: نگاه و همکاری ویژه ایمیدرو را به اجرای بخشی از زیرساخت‌های استان به ویژه موضوع راه های دسترسی به معادن به عنوان ایفای بخشی از مسئولیت اجتماعی برای روستاهای بین راه را انتظار داریم.

رئیس شورای معادن استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: برای حمایت و رونق بندر چابهار به عنوان تنها بندر اقیانوسی کشور و تحقق منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر توسعه سواحل مکران باید تخصیص عوارض صادرات در بندر چابهار ۵۰ درصد کمتر از سایر بنادر کشور باشد.

مدرس خیابانی افزود: استان از ظرفیت صادرات سنگ برخوردار است که باید به این موضوع به عنوان یک فرصت نگاه شود.

محتشمی پور معاون امور معادن و فرآوری مواد وزارت صمت هم در این دیدار بر تسهیل و حمایت از استان در حوزه معادن و ظرفیت صادرات از طریق بندر چابهار و مرزهای رسمی استان تاکید کرد.

تعداد بازدید : ۷۹۴
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید