شنبه / ۲۵ دی ۱۴۰۰ / ۱۰:۳۲
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۰۸۵۳
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
وزیر آموزش و پرورش:

ورود نیروهای جوان به دانشگاه فرهنگیان الزامی است

وزیر آموزش و پرورش در زاهدان گفت: ورود نیروهای جوان به دانشگاه فرهنگیان الزامی است و تمام کسانی که سنوات آنان تکمیل شده باید از ستاد خارج تا نیروهای چابک و جوان جایگزین آنان شوند.

ورود نیروهای جوان به دانشگاه فرهنگیان الزامی است
(شنبه ۲۵ دی ۱۴۰۰) ۱۰:۳۲

یوسف نوری در نشست صمیمی با دانشجویان و اساتید منتخب دانشگاه فرهنگیان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: دانشگاه‌ فرهنگیان باید به صورت نظام یافته به دانشگاهی مسوولیت محور برای ایفای مسوولیت‌های اجتماعی تبدیل شود و اگر به این مرحله رسیدیم تحول بنیادین هم به دنبال آن اتفاق خواهد افتاد.

وی گفت: دانشگاه ها به چهار گروه آموزش محور، پژوهش محور، کارآفرین و مسوولیت محور تقسیم می‌شوند که بیشتر دانشگاه های ما آموزش محور هستند.

وزیر آموزش و پرورش افزود: با اعلام نهضت نرم افزاری و جنبش علمی از سوی مقام معظم رهبری دانشگاه های ما وارد بخش دوم شدند و در این زمینه نیز درخشیدند اما دانشگاه هایی که به مرحله سوم یعنی کارآفرینی رسیدند خیلی کم بودند.

نوری گفت: رهبر معظم انقلاب نیز از دانشگاه فرهنگیان و افسران سپاه پیشرفت همین انتظار را دارند و اگر دانشگاه فرهنگیان به مرحله ایفای مسوولیت اجتماعی برسد تحول بنیادین هم به دنبال آن اتفاق خواهد افتاد.

وی با بیان اینکه همانطور که امام صادق (ع) دانشگاهی درست کردند که عالمان بزرگی در رشته های مختلف از آن بیرون آمدند اظهار داشت: ما نیز در دانشگاه فرهنگیان باید به دنبال تربیت عالمان و اندیشمندان بزرگی باشیم که فرزندان این جامعه را به خوبی تربیت کنند.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: دانشجویان دانشگاه فرهنگیان باید در زمینه آموزش های حضوری و مجازی پژوهش‌های علمی و کاربردی انجام دهند.

نوری تاکید کرد: با یک دید آینده پژوهانه باید دانشگاه فرهنگیان را گسترش دهیم و طرح توسعه دانشگاه فرهنگیان را از بعد زیرساختی کمی، فیزیکی و غیر فیزیکی تدوین و اجرا کنیم.

وی خطاب به دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه فرهنگیان استان گفت: برای توسعه کمی و کیفی دانشگاه در استان، منتظر مرکز نمانید و سعی کنید با استفاده از ظرفیت های داخلی مشکلات خود را حل کنید.

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان نیز در این نشست گفت: برای تربیت دانش آموز صالح، خلاق، ولایتمدار و مسوولیت پذیر به مدرسه و معلم صالح نیاز داریم و تربیت چنین معلمی در دانشگاه فرهنگیان پیگیری و اجرایی می شود.

حسنعلی میرعبدی افزود: در آموزش و پرورش استان با تمام وجود در اختیار دانشگاه فرهنگیان خواهیم بود و پیگیری های لازم را برای رفع مشکلات خواهیم داشت.

وی اظهار داشت: مهمترین مشکل دانشگاه فرهنگیان، نحوه گزینش اعضای هیات علمی این دانشگاه است که اگر از طریق فراخوان و مانند سایر دانشگاه‌ها صورت پذیرد سبب می شود افرادی به این دانشگاه وارد شوند که شناخت کافی از آموزش و پرورش و موضوعات آن ندارند.

تعداد بازدید : ۷۸۴
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید