شنبه / ۲۵ دی ۱۴۰۰ / ۱۱:۱۳
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۰۸۵۵
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

حسین مدرس خیابانی استاندار در نشست شورای آموزش و پرورش

حسین مدرس خیابانی استاندار سیستان و بلوچستان در نشست شورای آموزش و پرورش با حضور وزیر آموزش و پرورش

حسین مدرس خیابانی استاندار در نشست شورای آموزش و پرورش
(شنبه ۲۵ دی ۱۴۰۰) ۱۱:۱۳

حسین مدرس خیابانی استاندار سیستان و بلوچستان در نشست شورای آموزش و پرورش با حضور وزیر آموزش و پرورش:

❇️ در شهرستان های تازه تاسیس فقط تابلو درست کرده‌ایم و هیچ کدام از ادارات آنجا استقرار ندارند و برای انجام امور دوباره مردم به شهرستان های اصلی برمیگردند. وقتی دولت برای استقلال این شهرستان مصوبه داده، وزارتخانه ها هم باید ادارات را تفکیک کنند.

❇️برای ساخت دو مدرسه در حاشیه شهر زاهدان با ذوب‌آهن اصفهان به توافق رسیده ایم.

❇️آموزش و پرورش باید به صورت ویژه به ساخت مدارس در حاشیه شهر زاهدان بپردازد.

❇️یک سری شورا درست کرده‌ایم و فقط تشکیل جلسه می دهیم به صرف اینکه استاندار جلسه برگزار کرده باشد. مثلا جلسه شورای آموزش و پرورش استان تشکیل می شود اما این شورا که از خود اختیار نداشته باشد و نتواند دو ناحیه را به سه ناحیه اضافه کند، این شورا چه کاربردی دارد!!!

❇️بخشی از اختیارات شورای آموزش و پرورش را که چه در مرکز و چه در اختیارات هیئت دولت است به شورای آموزش و پرورش استان‌ها محول کنید که انگیزه پیدا کنیم و در جاهایی که حداقل بار مالی نداشته باشد بتوانیم تصمیم بگیریم و اجرا کنیم.


✅ سیستان و بلوچستان استان تجاری است، تلاش می‌کنیم از محل درآمدهای تجاری، صنعت و معدن را در استان فعال کنیم و برای بهره‌برداری از صنایع، معادن و مزیت های بخش کشاورزی به تربیت نیروی فنی بومی و مهارت آموزی در هنرستان های فنی و حرفه ای نیاز جدی داریم.

✅ برای نگهداری و ماندگاری نیروی انسانی و کادر آموزشی در استان باید مشوق‌هایی متفاوت از سایر استان‌های کشور به طور ویژه برای معلمان و کارمندان این استان برقرار شود.

✅ با پیگیری بعمل آمده به منظور تشویق سرمایه‌گذاران و توسعه نیروگاه‌های تجدیدپذیر؛ نرخ خرید تضمینی انرژی تولیدی از باد و خورشید در سیستان و بلوچستان، ۱۰ درصد بالاتر از سایر استان‌های کشور خواهد بود.

✅ شرایط سیستان و بلوچستان با هیچ یک از استان‌های کشور برابر نیست؛ بدون تردید و ترس و واهمه بایستی برای سیستان و بلوچستان برنامه‌های ویژه و ردیف بودجه بالا در نظر گرفته شود.

✅ فاصله بین روستاها و شهرهای استان بسیار زیاد است بخشی از بودجه آموزش و پرورش باید به تامین خودرو، سرویس مدارس و هزینه ایاب و ذهاب اختصاص یابد. یکی از دلایل بازماندن از تحصیل دانش آموزان فاصله دور بین شهرها و روستاهای استان است و بر خلاف تصور رایج مردم این استان با ادامه تحصیل فرزندان خود مخالفتی ندارند.

تعداد بازدید : ۸۵۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید