یکشنبه / ۲۶ دی ۱۴۰۰ / ۰۸:۱۴
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۰۸۶۲
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
استاندار سیستان و بلوچستان:

ایجاد صنایع فرآوری محصولات کشاورزی دراستان ضروری است.

استاندار سیستان ‌و بلوچستان گفت: بخش کشاورزی یکی از مهمترین مزیت‌های استان به شمار می‌رود که باید با ایجاد صنایع فرآوری محصولات کشاورزی، ضمن جلوگیری از خروج ارزان قیمت محصولات کشاورزی از استان، زمینه اشتغال بیشتر مهیا و کسب و کارهای مرتبط با این بخش رونق داده شود.

ایجاد صنایع فرآوری محصولات کشاورزی دراستان ضروری است.
(یکشنبه ۲۶ دی ۱۴۰۰) ۰۸:۱۴

به گزارش روابط‌عمومی استانداری؛ داود شهرکی سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری، به همراه مدیران‌کل این حوزه با حسین مدرس خیابانی “استاندار” دیدار و گزارشی از برنامه‌ها و اقدامات این حوزه ارایه دادند.

استاندار در این دیدار، ایجاد صنایع فرآوری محصولات کشاورزی را مهم برشمرد.

مدرس خیابانی با اشاره به اجرای طرح جهش ملی مسکن در استان، اظهار داشت: صنعت ساختمان حدود ۱۲۰ رشته شغل زیر مجموعه را بدنبال دارد که اجرای این طرح ضرورت ایجاد صنایع وابسته به حوزه مسکن در استان را دارای اهمیت میکند و باید به این موضوع توجه جدی شود.

وی همچنین با بیان اینکه کارگاه‌های عمرانی بسیاری در سطح استان مشغول فعالیت هستند و ماشین‌آلات سنگین و تخصصی متعددی در آن مشغول کار هستند، ایجاد شهرک تعمیرگاهی و قطعات خودرو در استان را خواستار شد.

در این جلسه گزارشی از اهم اقدامات حوزه سرمایه گذاری ارایه شد.

تهیه بسته های سرمایه گزاری استان به تفکیک بخش و شهرستان؛ تصویب و تدوین دو پهنه سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری استان؛ تشکیل کارگروه تخصصی احیاء واحدهای تملیکی شبکه بانکی؛ برنامه‌ریزی برای تدوین مجوزهای بی نام سرمایه‌گذاری در بخش های مختلف و ایجاد غرفه مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان در محل سالن مسافری فرودگاه زاهدان از مهمترین برنامه‌های این حوزه بود که توسط سعید قائنی مدیرکل دفتر هماهنگی و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری تشریح شد.

تعداد بازدید : ۷۸۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید