یکشنبه / ۲۶ دی ۱۴۰۰ / ۰۸:۲۴
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۰۸۶۳
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
استاندار:

پیوند حوزه پژوهش و حوزه اجرا، راه برون رفت از مشکلات استان است

استاندار سیستان و‌ بلوچستان با بیان اینکه پیوند حوزه پژوهش و اجرا در سیستان و‌بلوچستان در گذشته ضعیف بوده است؛ گفت: پیوند این دو‌ حوزه میتواند بسیاری از مشکلات فعلی استان را رفع کند و راه برون رفت استان از مشکلات باشد.

پیوند حوزه پژوهش و حوزه اجرا، راه برون رفت از مشکلات استان است
(یکشنبه ۲۶ دی ۱۴۰۰) ۰۸:۲۴

به گزارش روابط‌عمومی استانداری؛ حسین مدرس خیابانی “استاندار” در دیدار با رییس و اعضای هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی زاهدان، اظهار داشت: طرح‌های پژوهشی باید قابلیت استفاده در گستره استان را داشته باشد و به رشد و توسعه آن کمک کند.

وی افزود: بسیاری از مسائل استان راهکار علمی دارد و می‌تواند با کمترین هزینه مرتفع شود که بر این اساس میز دانشگاه‌ها در استانداری با حضور نمایندگان ۶دانشگاه استان تشکیل شده است و دانشگاه‌ها در اکثر جلسات و برنامه‌های استان حضور فعال دارند.

استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: دانشگاه‌ها می‌توانند در راستای کاربردی کردن طرحهای پژوهشی و در قالب پروژه‌های مشترک برای فارغ التحصیلان با استفاده از تسهیلات کم‌بهره، زمینه کسب درآمد برای دانشگاه و فارغ‌التحصیلان را ایجاد کنند.

مدرس خیابانی همچنین بر ارتباط دانشگاه و فنی و‌ حرفه‌ای برای رفع خلاء مهارت‌های تئوریک تاکید کرد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی زاهدان هم در این نشست گفت: این دانشگاه در حال حاضر ۳۲هزار دانشجو، ۱۲۰هزار نفر فارغ‌التحصیل، ۳۰۰عضو هیات علمی و ۶۰۰نفرکادر اجرایی دارد.

سلطانعلی میر افزود: علاوه بر ۷واحد دانشگاه‌ آزاد اسلامی در استان، ۲مرکز و ۲۶پردیس طی دوسال گذشته در راستای ایجاد عدالت تحصیلی تاسیس شده است.

وی همچنین از آمادگی این دانشگاه برای توسعه رشته‌ها و خدمات پزشکی و همچنین چندین همایش ملی و بین‌المللی در حوزه اجتماعی خبر داد.

تعداد بازدید : ۸۳۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید