دوشنبه / ۲۷ دی ۱۴۰۰ / ۰۷:۲۶
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۰۸۶۵
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
استاندار:

نقش ائمه جمعه در دعوت از سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری در سیستان موثر است

استاندار سیستان و‌بلوچستان گفت: سیستانیهای بسیاری دارای توان سرمایه‌گذاری در سیستان هستند که ساکن سایر استان‌ها می‌باشند که ائمه جمعه سیستان می‌توانند از آنان برای سرمایه‌گذاری و ایجاد اشتغال در این منطقه دعوت کنند.

نقش ائمه جمعه در دعوت از سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری در سیستان موثر است
(دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰) ۰۷:۲۶

به گزارش روابط‌عمومی استانداری؛ حسین مدرس خیابانی “استاندار” در نشست با ائمه جمعه منطقه سیستان که در استانداری انجام شد؛ با بیان اینکه هیچ مانعی برای سرمایه‌گذاری در استان نداریم؛ تصریح کرد: برای تسهیل و تسریع در فرایند سرمایه‌گذاری‌های استان، بسیاری از مجوزهای لازم، بدون نام از قبل صادر شده است و مجوزهای موقت و مشروط نیز از سوی برخی دستگاهها مانند محیط زیست نیز اخذ شده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر مجوز بی‌نام برای راه‌اندازی ۴۰۰ مرغداری در استان صادر شده است.

رییس شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان افزود: در راستای ایجاد اشتغال روستایی امکان پرداخت تسهیلات کم‌بهره تا سقف یک میلیارد ریال وجود دارد که با توجه به خشکسالی‌های اخیر منطقه و از بین رفتن زمینه بخش قابل توجهی از کشاورزی و دامداری در منطقه، این موضوع فرصت مناسبی جهت ایجاد اشتغال برای جوانان به شمار می‌رود.

مدرس خیابانی با اشاره به چگونگی فعالیت منطقه آزاد سیستان و افتتاح دفتر اجرایی آن، ابراز امیدواری کرد با آغاز فعالیت این سازمان، رونق اقتصادی در منطقه شکل بگیرد و تاثیرات مناسبی در حوزه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی رقم بخورد.

وی در رابطه با عملیات احداث بزرگراه زابل-زاهدان، افزود: با تخصیص اعتبارات این پروژه، ۵۰ کیلومتر دیگر به این بزرگراه اضافه خواهد شد.

استاندار؛ انتقال آب از چاه‌نیمه ۴ به چاه نیمه ۳ و انتقال آب از چاه‌نیمه ۲ به ۱؛ حفر چاه‌های ژرف و طرح انتقال آب از دریای عمان را از برنامه‌های تامین آب شرب و بخش کشاورزی برشمرد و در خصوص حق‌آبه هیرمند به عنوان جدی‌ترین برنامه مسئولان استان و کشور، ادامه داد: رایزنی‌های دیپلماتیک در این رابطه صورت گرفته است و امیدواریم به زودی شاهد جریان آب در رودخانه هیرمند و دشت تشنه سیستان باشیم.

وی در پایان از پیگیری برای اجرای طرح رزاق و رفع مشکلات احداث کارخانه کاشی و سرامیک هامون خبر داد.

همچنین در این نشست ائمه جمعه سیستان به بیان برخی مشکلات و مطالبات مردمی پرداختند و تسریع در رفع مسایل منطقه را خواستار شدند.

پیگیری حق‌آبه هیرمند به عنوان اصلی‌ترین مطالبه مردم، تسریع در اتمام پروژه‌های نیمه تمام، بکارگیری نیروهای متخصص در مناصب اداری، ایجاد مشاغل خرد و حمایت و ایجاد کسب و کارهای خانگی، فعال سازی و بهره‌مندی مردم از بازارچه‌های مرزی، اجرای طرح رزاق، اجرای طرح‌های هادی روستایی، توجه بیشتر به مسایل فرهنگی و مذهبی و ارتباط بی واسطه و حضور بیشتر مدیران در بین مردم از مهمترین محورهای مطرح شده از سوی ائمه جمعه منطقه سیستان در این دیدار بود.

گفتنی است؛ در این نشست عباسعلی ارجمندی معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری و سرپرست فرمانداری زابل و حجت‌الاسلام ثبوتی رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان نیز حضور داشتند.

تعداد بازدید : ۸۷۴
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید