جمعه / ۱ بهمن ۱۴۰۰ / ۱۹:۵۱
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۰۸۷۸
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
استاندار:

جذب سرمایه‌گذار در زمینه ایجاد تاسیسات ذخیره‌سازی گاز ضروری است

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: جذب سرمایه‌گذار در زمینه ایجاد تاسیسات ذخیره‌سازی گاز ضروری است و ما این اطمینان را هم می‌دهیم که تامین زمین و تسهیلات مورد نیاز را انجام و زمانی که به بهره‌برداری برسد فعالیتش اقتصادی شود.

جذب سرمایه‌گذار در زمینه ایجاد تاسیسات ذخیره‌سازی گاز ضروری است
(جمعه ۱ بهمن ۱۴۰۰) ۱۹:۵۱

حسین مدرس خیابانی در نشست کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز اظهارداشت: در همه کالاهای استراتژیک یک سقف ذخیره وجود دارد اما برای گاز باید حداقل یک هفته ذخیره داشته باشیم که اگر اتفاقی افتاد یا تاسیسات دچار آسیب شد مشکلی پیش نیاید.

وی خاطرنشان کرد: سیستان و بلوچستان به دلیل اینکه شرایط صادراتی گاز را دارد ذخایر این محصول استراتژیک دارای فایده است و ما باید حداقل ذخیره‌سازی یک هفته برای گاز خانگی و فرآورده‌های نفتی را در این منطقه داشته باشیم.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به اینکه مصوب شده تاسیسات ذخیره‌سازی و ذخایر استراتژیک برای فرآورده‌های سوختی داشته باشیم باید راهکار آن را نیز پیدا کنیم.

وی ادامه داد: اگر احساس می‌کنیم خادم مردم هستیم و می‌خواهیم مشکلاتشان را حل کنیم نباید با مسائل‌شان کنار بیاییم بلکه باید آن را حل کنیم و این موضوع بسیار دارای اهمیت است.

مدرس خیابانی افزود: تاسیسات ذخیره‌سازی کپسول گاز در استان با توجه به مسائلی که داریم(لوله‌کشی گاز و خط انتقال فرآورده نداریم) باید ایجاد شود تا زمانی که ریسک برای حمل فرآورده‌های نفتی بالاست این محصول ذخیره شود.

وی تاکید کرد: براساس اینکه هر کیلومتر چند مرکز خدمات رفاهی و جایگاه سوخت نیاز دارد میانگین این موضوع در استان مشخص شود و گزارش مستند به تفکیک بین‌راهی و داخل شهری تهیه و بر اساس آن میزان جایگاه‌های سوخت در دستور کار قرار گیرد.

تعداد بازدید : ۸۱۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید