شنبه / ۲ بهمن ۱۴۰۰ / ۲۰:۴۹
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۰۸۸۵
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
استاندار:

مرزبانان اصلی در سیستان و بلوچستان، مرزنشینان هستند

استاندار سیستان و بلوچستان‌ گفت: امنیت استان از مسیر توسعه اقتصادی می گذرد و ظرفیت مرز بزرگترین ویژگی سیستان و بلوچستان است که این مهم از این طریق قابل دستیابی است.

مرزبانان اصلی در سیستان و بلوچستان، مرزنشینان هستند
(شنبه ۲ بهمن ۱۴۰۰) ۲۰:۴۹

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ حسین مدرس خیابانی “استاندار” در جلسه شورای ساماندهی مبادلات مرزی که با حضور کوشش‌تبار معاون اقتصادی وزیر کشور، مسئولین استانی و مدیران بخشهای خصوصی عضو کارگروه در شام گاه شنبه در محل سالن اجتماعات ولایت استانداری برگزار شد؛ اظهار داشت: بزرگترین ویژگی و ظرفیت استان سیستان و بلوچستان مرز می باشد و این استان، تنها استان کشور است که بیشترین مرز خاکی و‌آبی به طول ۱۶۰۰ کیلومتر را با کشورهای همسایه دارد .

وی ادامه داد: توجه و ساماندهی مبادلات تجاری در مرزهای استان به معیشت مرزنشینان که مرزبانان اصلی نظام مقدس جمهوری اسلامی در خطه از میهن هستند؛کمک بسزایی خواهد نمود و امنیت پایدار را در ث جنوب شرق کشور بدنبال دارد.

وی بر برخورداری بیشتر مرزنشینان از نعمت مرز و مبادلات مرزی در قالب کوله‌وری تاکید کرد و تصریح کرد: همه دستگاه‌های اجرایی، قضایی، امنیتی و نظامی و انتظامی باید برای انتفاع بیشتر مرزنشینان از ظرفیت مرز تعامل و همکاری بیشتری داشته باشند.

تعداد بازدید : ۹۷۴
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید