شنبه / ۹ بهمن ۱۴۰۰ / ۱۹:۲۱
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۰۹۰۱
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
استاندار:

بی محابا و بی امان برای واکسیناسیون دوز سوم اطلاع رسانی شود

استاندارگفت: بی محابا و بی امان برای واکسیناسیون دوز سوم به مردم اطلاع رسانی شود و صدا و سیما و سایر رسانه‌ها و شهرداری به صورت ویژه اطلاع رسانی کنند.

بی محابا و بی امان برای واکسیناسیون دوز سوم اطلاع رسانی شود
(شنبه ۹ بهمن ۱۴۰۰) ۱۹:۲۱

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ حسین مدرس خیابانی"استاندار سیستان و بلوچستان" در نشست ستاد مدیریت و مقابله با کرونا بر لزوم افزایش واکسیناسیون دوز سوم تاکیدکرد و افزود: میانگین واکسیناسیون دوز سوم در کشور ۲۹ درصد و در استان ۱۳ درصد است که با میانگین کشوری فاصله معناداری داریم .

مدرس خیابانی افزود: بر همین مبنا همه دستگاه‌های اجرایی تلاش کنند تا استان در واکسیناسیون دوز سوم به این میانگین برسد چرا که در غیر اینصورت در همه‌گیری موج ششم بیشترین آسیب را خواهیم دید.

وی بیان داشت: با توجه به فاصله ای که با واکسیناسیون دوز اول و دوم ایجاد شده سطح ایمنی افراد در برابر ویروس کرونا کاهش یافته و با توجه به شیوع سویه امیکرون در کشور و آغاز موج ششم همه افراد به شدت در معرض خطر هستند و این لزوم واکسیناسیون دوز سوم را خیلی جدی می نماید.

استاندار ادامه داد: موج ششم کرونا در کشور آغاز شده و هم اکنون دو شهرستان با رنگ نارنجی و چهارشهرستان با رنگ زرد در استان درگیر هستند که بی شک این شرایط همچنان در حال گسترش است و آمار مبتلایان هر لحظه اضافه خواهد شد.

وی تاکید کرد:واکسیناسیون در حوزه نیروهای مسلح، کارکنان ادارات، دانشگاهها،مدارس و اصناف باید به شدت پیگیری شود و با اهرم‌های فشاری پوشش واکسیناسیون را به حداکثر برسانیم .

مدرس خیابانی عنوان کرد: در حال حاضر اقدامات باید فراتر از توصیه و ارشاد باشد و تضمینی برای انجام واکسیناسیون دوز سوم گذاشته شود به عنوان مثال در حوزه کارکنان ادارات علاوه بر توصیه و ارشاد، پرداخت اضافه کاری و سایر امتیازات منوط به واکسیناسیون دوز سوم شود.

وی بیان داشت: در حوزه دانشگاه‌ها و مدارس، حضور دانشجویان و دانش‌آموزان،اساتید و معلمان در کلاس ها باید منوط به تزریق دوز سوم شود و حذف دانش آموز و دانشجو از کلاس تضمینی برای تزریق دور دوز سوم شود.


این مقام ادامه داد: اصناف مظلوم ترین و همراه ترین قشر هستند که در موج های گذشته شیوع کرونا بیشترین آسیب را دیده اند و قطعاً با همه گیری امیکرون و موج ششم و انجام محدودیتها و تعطیلی کسب و کارها، باز هم اصناف بیشتر از همه آسیب خواهند دید. لذا اصناف به عنوان قشری که بیشترین ارتباط را با مردم دارند در واکسیناسیون صددرصدی دوز سوم پیشرو باشند.

وی بیان داشت: سازمان صمت در راستای آگاهی بخشی و اطلاع رسانی به اصناف همایشی با حضور اتحادیه های اصناف و اتاق اصناف و مسوولان دانشگاه های علوم پزشکی برگزار نماید و اصناف را به صورت چهره به چهره توجه نمایند.

مدرس خیابانی تصریح کرد: هرگونه علائم آنفولانزا را به باید به حساب امیکرون گذاشت و از ورود دانش آموزان با این علائم به مدرسه جلوگیری شود و از طرفی در مدارسی که شیوع کرونا همه گیر می‌شود با هماهنگی فرمانداری و مدیرکل آموزش و پرورش استان، کلاسها در بازی زمانی ۳ تا ۵ روزه به صورت مجازی برگزار شود.

استاندار در بحث تردد در مرزها گفت: کنترل ها در مرزهای استان باید به صورت دقیق انجام شود و از ورود اتباع خارجی با تست مثبت به استان جلوگیری و مجدداً برگردانده شوند و اتباع ایرانی هم با تست مثبت قرنطینه شوند.

تعداد بازدید : ۹۶۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید