دوشنبه / ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ / ۱۳:۳۶
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۰۹۰۶
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری:

۶۴۰ پروژه همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر در سطح استان به بهره برداری می رسد

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گفت: همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر ۶۴۰ پروژه با اعتبار ۲ هزارو ۲۴۲ میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسد.

۶۴۰ پروژه همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر در سطح استان به بهره برداری می رسد
(دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۰) ۱۳:۳۶

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ منصور بیجار معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت:همزمان با چهل وسومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و در ایام الله دهه مبارک فجر ۶۴۰ پروژه با مجموعه اعتبار ۲ هزار و ۲۴۲ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده در سطح استان سیستان و بلوچستان به بهره برداری می رسد.

بیجار گفت: پروژه‌های آماده افتتاح در فصل های مختلف توسعه زیربنایی شهری و روستایی، انرژی، راه و حمل و نقل، آموزش،کشاورزی و منابع طبیعی، فرهنگی، ورزشی و گردشگری و بهداشت و درمان آماده افتتاح می باشد.

وی افزود: بیشترین اعتبار هزینه شده مربوط به طرح های شهرستان راسک با ۸۴۸ میلیارد تومان و کمترین اعتبار مربوط به شهرستان زرآباد با ۷۸۰ میلیون تومان می باشد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خاطرنشان کرد: از مجموع کل اعتبارات هزینه شده برای اجرای این پروژه ها هزار و۱۴۰ میلیارد تومان مربوط به سرمایه‌گذاری بخش خصوصی می باشد.

بیجار مهم‌ترین پروژه‌های قابل افتتاح را طرح واحد تولیدی کلینکر سیمان تیس چابهار، خط ۲۳۰ کیلو ولت شرق زاهدان -میرجاوه، اجرای ۱۲۲ کیلومتر خط انتقال و شبکه توزیع آبرسانی روستایی، افتتاح ۳۶۶ کلاس درس، افتتاح خط انتقال آبرسانی به زاهدان از حرمک، اجرای سیستم ازن زنی به آب در منطقه سیستان، خط کشی ۱۷۵۰ کیلومتر از محورهای مواصلاتی استان، احیای ۲۸۰ کیلومتر از رویه های آسفالت محورهای استان و بهسازی و روکش آسفالت ۲۲۵ کیلومتر از محورهای مواصلاتی استان عنوان کرد.

معاون استاندار افزود:همچنین در ایام الله مبارک دهه فجر تعداد ۱۴۵ پروژه نیز آماده کلنگ زنی است که برای اجرای آن ۵ هزار و۳۳۳ میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز است.

وی طرح تولیدی شمش طلا شرکت توسعه معادن پارس تامین، طرح تولیدی کنسانتره مس سولفیدی شرکت پارسیان، طرح کنسانتره مس سیاسترگی، قطعه یک بزرگراه زاهدان- میرجاوه، گازرسانی به شهرهای میرجاوه، نوک آباد، ده رئیس و ریگ ملک گازرسانی به روستاهای خاش و شهر اسماعیل آباد و آغاز عملیات اجرایی گازرسانی به محور زاهدان- خاش را خلاصه‌ای از مهمترین پروژه های آماده کلنگ زنی عنوان کرد.

تعداد بازدید : ۷۷۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید