شنبه / ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ / ۱۹:۲۶
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۰۹۱۹
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
استاندار:

میانگین تزریق دُز سوم واکسن کرونا در سیستان و بلوچستان ۱۹ درصد است

استاندار سیستان و بلوچستان با بیان این‌که میانگین کشوری تزریق دُز سوم واکسن کرونا حدود ۳۰ درصد اما در این استان ۱۹ درصد است گفت: مبنای تمام تجمعات فرهنگی و مذهبی میزان ۲۰ درصد ظرفیت آن مکان خواهد بود.

میانگین تزریق دُز سوم واکسن کرونا در سیستان و بلوچستان ۱۹ درصد است
(شنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۰) ۱۹:۲۶

حسین مدرس خیابانی روز شنبه در نشست ستاد استانی مدیریت و مقابله با کرونا اظهارداشت: همه کسانی که سه ماه از تزریق دُز دوم واکسن کرونایشان می‌گذرد در معرض ابتلا به اُمیکرون قرار دارند از اینرو خواهش ما از همه شهروندان این است که تزریق دُز سوم واکسیناسیون را جدی گیرند.

وی با اشاره به برگزاری مراسم اعتکاف و نقش داشتن تهویه مناسب در این مکان‌ها برای شرایط برگزاری مراسم بیان کرد: تعدد مراکز اعتکاف ضروری و دارای اهمیت است.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: علائم اُمیکرون با سرماخوردگی خیلی شبیه است بنابراین والدینی که دانش‌آموزانشان هرگونه علائم سرماخوردگی دارند از حضورشان در مدرسه جدا خودداری شود.

وی با بیان این‌که هر کارمندی اگر علائم سرماخوردگی دارد با تایید پزشک معتمد مرخصی‌ آن استعلاجی تلقی شود تاکید کرد: اطلاع‌رسانی رسانه ملی، استفاده از بنر و نقاشی‌های گوناگون شهری در جهت مقابله با کرونا ضروری است.

مدرس خیابانی با بیان این‌که در مناطق حاشیه‌نشین، روستاها و عشایرنشین و آنجاهایی که با مراکز واکسیناسیون تجمعی فاصله دارد واکسیناسیون سیار برقرار شود تاکید کرد: در وضعیت زرد و نارنجی تمامی مدارس روستایی و عشایری به دلیل تراکم کم به صورت حضوری خواهد بود.

وی با بیان این‌که مدارس حاشیه شهر و مدارسی که امکان آموزش غیرحضوری نیست به صورت ترکیبی با گروه‌بندی با تشخیص مدارس و مدیرکل آموزش و پرورش باشد افزود: مدارس شهرستان‌های قرمز غیرحضوری و مدارس مناطق آبی کاملا حضوری است همچنین مدارس مناطق زرد و نارنجی به صورت ترکیبی خواهد بود.

تعداد بازدید : ۷۷۴
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید