سه شنبه / ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ / ۱۱:۱۰
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۰۹۲۹
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
استاندار:

شاخص اجرای طرحهای هادی در استان باید اصلاح شود

استاندار گفت: نسبت اجرای طرح های هادی در استان ۱۹ درصد و این شاخص در کشور ۵۷ درصد است که باید تلاش شود این شاخص در استان اصلاح شود و به میانگین کشوری برسیم.

شاخص اجرای طرحهای هادی در استان باید اصلاح شود
(سه شنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۰) ۱۱:۱۰

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ حسین مدرس خیابانی "استاندار سیستان و بلوچستان" در حاشیه بازدید از بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اظهار داشت: نسبت اجرای طرح‌های هادی روستایی در استان ۱۹ درصد و میانگین کشوری ۵۷ درصد است که باید تلاش کنیم این شاخص در استان اصلاح شود.

مدرس خیابانی خاطرنشان کرد: در بسیاری از مناطقی که طرح هادی اجرا نشده در بارندگی‌های اخیر بیشتر آسیب دیده اند.

وی بیان داشت: در حال حاضر نسبت اجرای طرح های هادی نسبت به سال گذشته ۱۰ برابر شده که البته باید تلاش کنیم در سال آینده تعداد روستاهایی که این طرح ها اجرا می‌شود بیشتر شود.

استاندار افزود: اقدامات و تلاش های مجموعه بنیاد مسکن در حوزه کمک رسانی به مناطق سیل زده جنوب استان جای تقدیر دارد و به سرعت عملیات مقاوم سازی مساکنی آسیب دیده، آغاز شده است.

وی ادامه داد: از همان روز اول مجموعه مدیر، معاونین و کارشناسان بنیاد در مناطق سیل زده حضور داشتند و سرشماری و آمارگیری از واحدهای آسیب‌دیده را آغاز نمودند که بر اساس این آمارگیری ۲ هزار و ۱۰۰ واحد نیاز به بازسازی و ۲ هزار واحد نیاز به ساخت دارد.

مدرس خیابانی ادامه داد: بر اساس اطلاعات ارائه شده در حال حاضر از ۲ هزار و ۱۰۰ واحد آسیب دیده، بازسازی ۴۸ واحد آغاز شده است.

وی عنوان کرد:برای شتاب دهی به اجرای این پروژه ها همه نهادها باید همکاری نمایند و در همین راستا بنیاد مستضعفان تامین سیمان این پروژه ها را متقبل شده است.

استاندار تاکید کرد: سیستم بانکی هم باید همراهی داشته چراکه اجرای به موقع تعهدات بنیاد مسکن به همکاری سیستم بانکی مرتبط است و استانداری نیز تلاش می‌کند که این ارتباط و اعتماد را در سیستم بانکی جلب کند.

وی ادامه داد: اقدامات مهندسی و صدور پروانه و مجوزهای آب و برق را هم استانداری پیگیری می کند که با کمترین مانع پیشرفت کند که بنیاد بتواند به تعهدات خود هم در نهضت ملی مسکن و هم در اجرای طرح‌های هادی روستایی و همچنین بازسازی در مناطق سیل زده عمل کند.

این مقام تصریح کرد: بخش عمده‌ای از ماموریت طرح‌های ملی مسکن که جزو محوری‌ترین برنامه های دولت است به دوش بنیاد مسکن است و بر اساس گزارشات ارائه شده در شورای تامین مسکن، می توان گفت که بنیاد همزمان با برنامه‌ریزی‌ها اجرای طرح ملی مسکن را به پیش می برد.

مدرس خیابانی گفت: یکی از نکات قابل توجهی که می‌توان عنوان کرد؛ ساختار چابک بنیاد مسکن است که معمولاً نهادهای انقلابی و اثرگذار در توسعه کشور ساختارهای خیلی چابکی دارند و بنیاد مسکن سیستان و بلوچستان نیز در پهنه ۱۸۷هزار کیلومتر مربعی و پراکندگی وسیع روستایی با کمترین تعداد نیرو، الگویی مناسب برای همه دستگاه هاست.

وی در خاتمه بیان داشت: باید با الگو گیری بهترین بهره وری را از نیروهای استانی ببریم و دستگاههای ما با جذب نیروهای خبره و دانش محور و نیروهای جهادی و میدانی تاثیر گذاری بیشتری داشته باشند.

تعداد بازدید : ۸۴۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید