جمعه / ۲۶ فروردین ۱۴۰۱ / ۱۹:۳۸
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۱۳۷
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
استاندار سیستان و بلوچستان:

امروز منزلت اجتماعی باید به سمت شغل‌های مهارت‌محور برود

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: امروز منزلت اجتماعی باید به سمت شغل‌های مهارت‌محور برود چرا که اگر یک نیروی انسانی ماهر و خلاق داشته باشیم می‌توانیم یک استان توسعه یافته بسازیم.

امروز منزلت اجتماعی باید به سمت شغل‌های مهارت‌محور برود
(جمعه ۲۶ فروردین ۱۴۰۱) ۱۹:۳۸

به گزارش روابط‌عمومی استانداری؛ حسین مدرس خیابانی صبح امروز “جمعه” در حاشیه بازدید از شهرک صنعتی میرجاوه اظهارداشت: شهرک‌های صنعتی کانون‌های تولید و اشتغال به حساب می‌آیند.

وی ادامه داد: در سالی که رهبر معظم انقلاب بر موضوع اشتغال و تولید دانش بنیان تاکید فرمودند؛ حمایت از بخش تولید و ایجاد اشتغال بسیار اهمیت دارد چرا که کلید حل بسیاری از مشکلات استان و کشور در گرو حل مشکل بیکاری است.

استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: امروز واحدهای تولیدی خوبی را در شهرک صنعتی دیدیم که نیاز به حمایت دارند تا گسترش پیدا کنند چرا که نرخ بیکاری ما در استان ردیف نرخ‌های بیکاری بالا در کشور است.

وی بیان کرد: با تاکیدی که بر دستگاه‌های اجرایی و بانک‌های عامل و فرمانداری‌ها شد تکلیف کردیم تا در حوزه اشتغال از ابعاد گوناگون یعنی هم جذب سرمایه گذاری و ایجاد تولیدات نوپا و استارتاپی حمایت کنند.

مدرس خیابانی خاطرنشان کرد: امروز شهرک صنعتی کار تازه‌ای را انجام داده و آن هم استقرار سوله‌های شرکت‌های دانش بنیان است که هم‌اینک از آنها بازدید کردیم.

وی ادامه داد: از طریق هماهنگی با پارک علم و فناوری قرار شد تا شرکت‌هایی که به یک بلوغ رسیده‌اند به شهرک صنعتی منتقل و در این سوله ها مستقر شوند.

استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: این شرکت‌ها به صنایع نوآور واگذار شود که این یک کار خوب برای ایجاد اشتغال و تقویت تولید دانش بنیان بوده و یک عامل مهم برای ایجاد اشتغال و تکمیل زیرساخت هاست چرا که اگر ما یک مکان و یک محلی داشته باشیم می‌توانیم با ایجاد اشتغال از ظرفیت بانوان و جوانان خود در این اماکن استفاده کنیم.

وی تاکید کرد: باعث افتخار ما بوده که یک واحد تولیدی با رعایت تمام ضوابط بهداشتی، حفاظتی و ایمنی به تولید ماسک می‌پردازد و رتبه اول در کشور را به خود اختصاص داده است.

مدرس خیابانی تصریح کرد: همانطور که میدانید من چند ماه بود که به دستگاه‌های دولتی و بیمارستان‌ها اعلام کردم که حتماً کالاهای تولیدی ساخت داخل استان را تهیه و استفاده کنند و در همین راستا تا حدی مشکل این واحد تولیدی حل شده چراکه هم کالای با کیفیتی تولید می‌کند و هم دارای قیمت مناسبی است.

وی بیان کرد: جای افتخار است که در سیستان و بلوچستان این واحد یک واحد تولید ماسک استاندارد در کشور است و ما نیز باید واحدهای تولیدی موجود را اضافه کنیم تا از این دست واحد تولیدی بیشتر داشته باشیم.

استاندار سیستان و بلوچستان خاطر نشان کرد: بسیاری از واحدهای تولیدی در استان عملکرد خوبی داردند برای نمونه این واحد تولیدی که در آن قرار داریم ۸۰ درصد نیاز تور ماهیگیری کشور را تولید می‌کند که جز اولین ها در حوزه بافت تور ماهیگیری است.

وی ادامه داد: ما می‌توانیم و این قابلیت را داریم که سیستان و بلوچستان در رده‌های بالای کشور در حوزه تولید و صنعت معرفی کنیم زیرا با این که می‌دانیم استان ما صنعتی نیست اما همین تک ستاره‌ها رتبه های برتر کشور هستند.

مدرس خیابانی تصریح کرد؛ ما حدود ۲ هزار تن در کشور مصرف تور ماهیگیری داریم که این واحد تولیدی یک‌هزار و ۸۰۰ تن تور ماهیگیری را تولید می‌کند که نیاز تمام سواحل شمالی و سواحل خودمان را تامین کرده است.

وی افزود: ابلاغ کردیم که همه شهرک‌های صنعتی داخل استان یک محوطه تولید دانش بنیان داشته باشند و در آن واحدهایی در حوزه عارضه‌یابی صنعتی و تجاری مستقر شوند تا از علم روز جوانان استفاده کنند.

استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: امروز شهرک‌های صنعتی ما موظفند تا خود را به روز نگه دارند و در بازار رقابتی موجود شکست نخورند و بتوانند مطابق با ذائقه‌ی مشتری کالاهای نوین و مطابق با فناوری روز را تولید کنند.

وی ادامه داد: خوشبختانه به لحاظ دانشگاهی و مراکز پژوهشی سطح علمی بالایی داریم و خوشبختانه پارک علم و فناوری این این ظرفیت را دارد تا از این کارآفرینان پشتیبانی کند.

استاندار بیان کرد: امروز بسیاری از کارهای تولیدی استان از کمبود نیروی انسانی بومی رنج می‌بردند و لذا برای اینکه این مشکل برطرف شود باید مهارت آموزی گسترش پیدا کند.

مدرس خیابانی در پایان از اصحاب رسانه که دستاوردهای سیستان و بلوچستان را به تصویر می‌کشند و باعث دلگرمی مردم می‌شوند؛ قدردانی کرد.

تعداد بازدید : ۱,۲۳۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید