شنبه / ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ / ۱۵:۵۲
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۱۳۹
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
استاندار:

سیستان و بلوچستان ایجاد افزون بر 28 هزار شغل در سالجاری تعهد دارد

استاندار سیستان و بلوچستان بیان کرد : مهم ترین ماموریت استان در سالجاری تولید اشتغال از محل تسهیلات دریافتی در بخشهای مختلف ، جذب سرمایه های بخش خصوصی و همچنین از طریق اجرای طرح های توسعه ای و پروژه های زیربنایی است.

سیستان و بلوچستان ایجاد افزون بر 28 هزار شغل در سالجاری تعهد دارد
(شنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۱) ۱۵:۵۲

حسین مدرس خیابانی در کارگروه اشتغال استان که با حضور مدیران دستگاههای اجرایی ذیربط در سالن وحدت استانداری برگزار شد ، با اشاره به تعهد ایجاد 28 هزار و 142شغل در سیستان و بلوچستان در سالجاری گفت : نرخ بالای بیکاری ، جمعیت جوان جویای کار و فاصله نرخ بیکاری استان با کشور در میزان سهمیه اشتغال مدنظر قرار بگیرد زیرا ما به ازای تعهد اشتغال ، تسهیلات اختصاص می یابد. وی وضعیت اشتغال ایجادی در بخش مشاغل خانگی استان در سال گذشته را نامطلوب برشمرد و بر تقویت مشارکت و تسهیل جذب بیشتر سرمایه های بخش خصوصی در جهت تولید دانش‌بنیان و متّکی بر دانش‌ و پیشرفت های علمی تاکید کرد.

وی تصریح کرد : به منظور شفاف سازی تعداد شغل ایجادی ، برش شهرستانی میزان اشتغال براساس تولید ناخالص داخلی(GDP) و دستگاهی آن تهیه شود و فرمانداران نیز بر این روند نظارت نمایند . استاندار با بیان اینکه سیستان و بلوچستان تشنه سرمایه گذاری است ، خاطرنشان ساخت: مرکز جذب سرمایه گذاری استان با افزایش کارایی شرایط دریافت مجوز طرحهای سرمایه گذاران را تسهیل نماید و همچنین سامانه ملی مجوزها در استان اجرایی شود .

مدرس خیابانی استاندار تاکید کرد : اولویت 80 درصد بکارگیری نیرو در پروژه های عمرانی دارای پیمانکار غیربومی با نیروهای بومی است و در صورت عدم وجود نیروی انسانی با مهارت مورد نیاز ، فنی و حرفه ای بسترهای آموزش را فراهم نماید .

وی با اشاره به ارتقای جایگاه تجربه و مهارت در بازار کار براساس سند تحول دولت برای زدودن چالش منزلت اجتماعی پایین مشاغل مهارت‌محور در باورهای عمومی گفت : فنی و حرفه ای تربیت حرفهای نیرو ماهر متناسب با نیازهای بازار کار را پیگیری نماید . وی از دستگاههای متولی در حوزه اقتصادی درخواست کرد با توجه به حجم بالای تردد کامیون های ترانزیتی از استان و گردشگر پذیری منطقه ، هاب تعمیرگاهی ماشین آلات مهندسی و معدنی با مشارکت بخش خصوصی در نقاط دارای مزیت ویژه استان راه اندازی شود.

مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان نیز در این کارگروه ضمن ارائه گزارش عملکرد اشتغال استان در سال گذشته ، تعهد اشتغال برای امسال در بخشهای مختلف را 28 هزار و 142شغل اعلام کرد . حامد آرامش افزود : این میزان اشتغال در بخشهای صنعت و معدن 3118 نفر ، کشاورزی 3155 و خدمات 21869 شغل است . وی ادامه داد : از محل تسهیلات مشاغل خانگی هزار و 239 شغل در سال گذشته استان ایجاد شد.

گفتنی است ؛ در این نشست چند تن از فرمانداران شهرستانهای استان نیز از طریق ویدئو کنفرانس نظرات و پیشنهادهای خود را در حوزه اشتغال بیان کردند.


تعداد بازدید : ۱,۰۹۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید