شنبه / ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ / ۱۶:۰۰
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۱۴۰
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

بخش خصوصی با حمایت مالی از تولیدات سینمایی در توسعه همه جانبه استان نقش آفرینی نماید

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: بنیاد توسعه فرهنگ و هنر با نمایش تصویر واقعی از استان در بخشهای مختلف در سطح ملی و منطقه ای بستر توسعه همه جانبه را رقم بزند.

بخش خصوصی با حمایت مالی از تولیدات سینمایی در توسعه همه جانبه استان نقش آفرینی نماید
(شنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۱) ۱۶:۰۰

حسین مدرس خیابانی در نشست هیات امنای بنیاد توسعه فرهنگ و هنر استان که با حضور مدیران دستگاههای اجرایی متولی در سالن وحدت استانداری برگزار شد ، بیان کرد: بخش خصوصی استان با حمایت مالی از تولیدات سینمایی مرتبط با توانمندیها و پتانسیل های استان نقش آفرینی کرده و از این ظرفیت نیز برای بازاریابی و معرفی محصولات تولیدی خود استفاده نمایند .

وی با بیان اینکه فرهنگ بر همه ابعاد زندگی اجتماعی تسلط دارد، ابراز امیدواری کرد با حمایت استانداری ، بخش خصوصی ، واحدهای صنعتی و معدنی و نهادهای عمومی با مشارکت بنیاد سینمایی فارابی از بنیاد توسعه فرهنگ و هنر استان ، تولید آثار فاخر سینمایی با بهره گیری از توان نیروهای بومی رونق خواهد گرفت .

استاندار با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه «هنر سینما یک هنر برتر است و کلید پیشرفت کشور در دست سینما است» ، افزود : براساس ماموریت ها و وظایف محوله ، این بنیاد در حدکار تشریفاتی و زینت المجالس نباشد و نقش پررنگ و ملموس در معرفی مشاهیر و چهره های شاخص ، ساخت فیلم های صنعتی و تجاری و نمایش جاذبه های فرهنگی و تاریخی استان ایفا نماید؛ بطوریکه آثار آن در زندگی مردم نمایان شود .

مدرس خیابانی اظهار داشت: علاوه بر تولید فیلم سینمایی، عرضه محصولات جانبی فرهنگی نیز در این بنیاد مورد توجه جدی قرار گرفته و دستگاههای دولتی برای تهیه اقلام و محصولات فرهنگی از ظرفیت این بنیاد بهره بگیرند .  

رئیس شورای برنامه ریزی و توسعه استان تاکید کرد: انتظار می رود برای تغییر چهره استان در فیلم های سینمایی در سالهای گذشته ، آثار متعدد سینمایی مشابه فیلم لیپار و تهیه فیلم های مستند با به کارگیری نیروهای بومی و غیربومی تهیه شود که قابلیت نمایش در کشورهای همسایه را نیز داشته باشند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان نیز در این نشست با تشریح سیاست کلی بنیاد مذکور ، در ادامه بر اهمیّت و ضرورت نقش بنیاد توسعه فرهنگ و هنر در راستای حمایت از فعالان سینمایی و توسعه فرهنگی و هنری استان تاکید کرد .

گفتنی است ؛ در این نشست مقررشد؛ محل استقرار دفتر بنیاد جانمایی شده و نسبت به آموزش هنرجویان در شهرهای مختلف استان اقدامات لازم صورت پذیرد . همچنین برای میزبانی سیستان و بلوچستان از رویدادهای فرهنگی ، هنری و ورزشی و ایجاد سینمای طبیعت و جنگ ، برنامه ریزی لازم از سوی متولیان بنیاد توسعه فرهنگ و هنر استان انجام شود .  
 

تعداد بازدید : ۱,۰۱۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید