سه شنبه / ۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ / ۰۵:۲۸
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۱۶۱
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

تاکید استاندار بر بازگشت واحدهای صنعتی تعطیل استان به چرخه تولید

استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه ۱۸۳ واحد صنعتی تعطیل و نیمه تعطیل در شهرک های صنعتی استان وجود دارد، اظهار داشت: بر مبنای تحقق شعار سال تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین فعالیت و بازگشت به چرخه تولید همه واحدهای صنعتی استان به جز واحدهایی که مشکلات اساسی دارند، هدفگذاری شود.

تاکید استاندار بر بازگشت واحدهای صنعتی تعطیل استان به چرخه تولید
(سه شنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۱) ۰۵:۲۸

به گزارش روابط عمومی استانداری، حسین مدرس خیابانی استاندار پیش از ظهر امروز دوشنبه در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان خاطرنشان کرد: از لحاظ تامین زیرساخت‌ها از جمله آب، برق و گاز در شهرک صنعتی مشکلی نداریم و محدودیت زیست محیطی نیز وجود ندارد.

وی افزود: حمایت از تولید با احیای واحد های تعطیل شده و ایجاد اشتغال و باز کردن پای دانش بنیان ها به شهرک‌های صنعتی از جمله مهمترین اهداف ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان است.

حسین مدرس خیابانی با بیان اینکه پارک علم و فناوری محل تبلور دانش است، گفت: برای تحقق شعار تولید دانش بنیان، امسال در شهرک صنعتی زاهدان ۲۰ سوله دانش‌بنیان و برای شهرکهای صنعتی هامون، بنجار، ایرانشهر و کنارک نیز برای هر کدام چهار سوله دانش‌بنیان در نظر گرفته شده است.

وی همچنین در خصوص ایجاد کلینیک عارضه یابی در شهرک‌های صنعتی گفت: این کلینیک‌ها نیز باید ارزیابی شوند و بر اساس خدمات تعریف شده شاخص کارکرد داشته باشند.

استاندار سیستان و بلوچستان در ادامه ایجاد اشتغال با فعالیت مجدد واحد های تعطیل شده و حفظ وضع موجود واحدهای فعال را مورد تاکید قرار داد و افزود: با توجه به طرح جهش مسکن افزایش واحدهای تولیدی مصالح ساختمانی که منجر به اشتغال به کار بخشی از نیروی انسانی بیکار استان می‌شود، مورد انتظار است.

وی بیان داشت: از آنجایی که وام ۱۸ درصدی کمتر توسط مردم سیستان و بلوچستان استقبال می شود، پرداخت تسهیلات ارزان قیمت اشتغالزایی در دستور کار دستگاه‌های متولی و بانک‌های عامل استان قرار دارد و در این راستا محدودیت منابع مالی نداریم و هیچ مانعی برای پرداخت این تسهیلات وجود ندارد.

رئیس شورای حفاظت از منابع آب استان در ادامه با اشاره به کمبود منابع آبی در استان و تاکید بر ضرورت صرفه جویی در مصرف آب گفت: آمادگی داریم؛ پساب صنعتی را برای فضای سبز شهری واگذار کنیم و یکی از اولویت‌های شهرکهای صنعتی آبیاری فضای سبز شهر زاهدان و شهرهای بزرگ استان و واحدهای صنعتی از محل پساب صنعتی است.

استاندار تصریح کرد: هیچ دستگاهی حق ندارد فضای سبز شهری را از آب آشامیدنی و سالم آبیاری کند بلکه باید از آب مصرفی و پساب برای این منظور استفاده شود.

استاندار سیستان و بلوچستان در بخش دیگری از سخنانش راه‌اندازی هر یک از واحدهای تولیدی را بسیار مهم خواند و گفت: راه‌اندازی یک واحد و نجات حتی یک نفر از فقر و بزهکاری بسیار ارزشمند است.

مدرس خیابانی در ادامه بر ارائه گزارش مصور از مراحل پیشرفت پروژه‌های احیای واحدهای تولیدی تاکید کرد و افزود: واحدهای تولیدی احیا شده؛ امید آفرین است و باید به عموم مردم نیز اطلاع‌رسانی شود.

وی در خصوص برخی واحدهای تعطیل که سرمایه گذاران اراده ای بر فعال کردن ان ندارند، گفت: باید این ظرفیت معطل مانده به افراد با انگیزه و علاقمند واگذار شود و هر واحد تولیدی تعطیل مانده که در مهلت مقرر شروع به فعالیت نکرد، تعیین تکلیف شود و با هدف ایجاد اشتغال در اختیار افراد مستعد و علاقمند قرار گیرد.

استاندار سیستان و بلوچستان در پایان با بیان اینکه کارآفرینان؛ در خط اول جبهه اشتغال هستند، گفت: بر اساس فرموده مقام معظم رهبری در شرایط جنگ اقتصادی امروز کشور، رزمندگان و افسران خط مقدم جبهه اقتصادی بخش خصوصی است.

وی با اشاره به مباحث مطرح شده پیرامون انتظار سرمایه گذاران بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی میرجاوه گفت: اهمیت این منطقه در سند تحول دولت مورد تاکید قرار گرفته است لذا همه ظرفیت استان را برای فعالیت منطقه ویژه اقتصادی میرجاوه و منطقه آزاد سیستان خواهم گذاشت تا با فعالیت این مناطق، اشتغال ایجاد شود.

تعداد بازدید : ۱,۱۰۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید