شنبه / ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ / ۱۲:۰۷
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۱۷۶
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
استاندار:

امروز کلانشهر زاهدان پیشانی پیشرفت استان است

امروز کلانشهر زاهدان پیشانی پیشرفت استان است و برای داشتن استانی توسعه یافته باید کلان شهر زاهدان توسعه یابد .

امروز کلانشهر زاهدان پیشانی پیشرفت استان است
(شنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱) ۱۲:۰۷

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ حسین مدرس خیابانی"استاندار سیستان و بلوچستان " روز شنبه در نشست با شورای اسلامی شهر زاهدان ضمن تبریک هفته شوراها اظهارداشت: شورا ها تبلور اراده مردم در زندگی روزمره آن هاست چراکه مردم در زندگی روزمره خود با شهرداری ها بیشتر سروکار دارند.

وی ادامه داد: امروز شهرداری زاهدان با فهرست بلندبالایی از نیازمندی های مردم سروکار دارد البته تلاش های زیادی صورت گرفته اما بسیاری از پهنه های شهر در شان کلانشهری در کشور نیست.

استاندار سیستان و بلوچستان بیان کرد: توسعه زیر ساخت ها می تواند رفتار مردم را تغبیر دهد بنابراین باید در شهر زاهدان به لحاظ کاربردی، زیرساختی و فرهنگی کار فراوانی انجام شود.

وی تصریح کرد: ۲ موضوع مهم در شهرداری زاهدان کمبود منابع و درآمد شهرداری ست که شهرداری به تنهایی نمی تواند آن را حل کند.

مدرس خیابانی افزود: امروز کلانشهر زاهدان پیشانی پیشرفت استان است چرا که اگر کلانشهر توسعه یافته نداشته باشیم نمی‌توانیم استان توسعه یافته داشته باشیم.

وی بیان کرد: با بودجه دولتی استان ساخته نمی شود لذا باید مشارکت بخش خصوصی را در همه زمینه ها از جمله حوزه شهرداری داشته باشیم.

استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: باید کارهای بزرگی را آغاز کنیم و با هماهنگی آن ها را پیش ببریم و البته این نقطه قوتی ست که در زاهدان شورای شهر با شهرداری تعامل دارد.

وی تصریح کرد: پروژهای های شهری خوبی آغاز شده و اجرا می شود که البته شهرداری به آن ها بی تفاوت نبوده اما سرعت آن خیلی کم است که شاید دلیل آن این است که پیمانکاران خوبی انتخاب را نکردیم.

وی با تاکید بر استفاده از تولیدات داخل استان خاطرنشان کرد: هر نوع کالاهایی که در داخل استان تولید می شود دستگاه های دولتی نهادهای دولتی بانک ها باید نیاز خود را از تولیدات داخل استان برطرف کنند.

مدرس خیابانی ادامه داد: خانه های امداد و بهزیستی باید در مکان هایی مستقر شوند که مردم به آن ها نیاز دارند و در این زمینه ما این آمادگی را داریم که با همکاری سایر نهاد ها این مهم را عملی کنیم.

وی با تاکید بر مولد سازی دارایی ها تصریح کرد: در بحث مولد سازی دارایی های غیر مولد ما این امکان را داریم که اگر این اماکن بلااستفاده است با ورود بازرسی آن ها مولد سازی کنیم.

تعداد بازدید : ۱,۱۲۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید