شنبه / ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ / ۱۸:۲۸
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۱۷۹
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

مراسم نماز عید سعید فطر باید به بهترین شکل ممکن انجام شود

استاندار سیستان و بلوچستان: مراسم نماز عید سعید فطر باید به بهترین شکل ممکن انجام شود در این راستا همه دستگاه های اجرایی تلاش نموده تا با هماهنگی به وظایف خود عمل کنند.

مراسم نماز عید سعید فطر باید به بهترین شکل ممکن انجام شود
(شنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱) ۱۸:۲۸

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ حسین مدرس خیابانی روز شنبه در نشست شورای هماهنگی نماز عید فطر اظهارداشت: ما در راهپیمایی روز قدس تجربه خوبی داشتیم و بر اساس ارزیابی‌ها کمرنگ شدن کرونا تاثیر زیادی در پر شور شدن راهپیمایی داشت و این شور را در نماز عید فطر نیز شاهد خواهیم بود.

وی ادامه داد: در مجموع راهپیمایی روز قدس تجربه موفقی از هماهنگی دستگاه های اجرایی بود و ما این هماهنگی را برای نماز عید فطر نیز می‌خواهیم.

استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: اورژانس، اتش نشانی، انتقال خون و پایگاه سیار تزریق واکسن کرونا در نماز عید فطر مستقر باشند .

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه در نماز عید تجمع مردم را داریم زمان مناسبی ست تا با استقرار پایگاه سیار انتقال خون و واکسیناسیون بتوانیم از این تجمع به نحو احسن استفاده کنیم.

مدرس خیابانی تصریح کرد: نهاد های دولتی، کارخانجات و واحدهای صنعتی که در روز عید فطر تعطیل هستند از وسایل حمل و نقل ونقل خود برای ایاب و ذهاب نمازگذاران استفاده کنند.

وی بیان کرد: ما مسوولان باید وحدت را در عمل خود نشان دهیم لذا ما هر کاری که برای مصلی تشیع انجام می دهیم برای مصلی اهل سنت نیز انجام خواهیم داد.

استاندار سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: چادرهای دستگاه های خدمات رسان از فردا در مصلی های زاهدان مستقر شوند.

وی تاکید کرد: یکی از ملاک های ارزیابی خدمات و امکانات، وضو خانه و نمازخانه است لذا باید به بهداشت این اماکن اهمیت دهیم.

مدرس خیابانی بیان کرد: نظارت بر پارکینگ ها امر مهمی است ک میتوان در این رابطه از بسیج و هلال احمر کمک بگیریم.

وی بیان کرد: با توجه به کمبود ناوگان حمل و نقل به هیچ وجه اتوبوس های حمل و نقل عمومی برای راه بند استفاده نکنید.

علیرضا مرحمتی معاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان نیز در این نشست گفت: در نماز عید فطر پیش بینی می کنیم مردم حضور پررنگی داشته باشند و این وظیفه ماست که نظم امنیت را تامین کنیم.

وی افزود: ما ۲ مسئله بسیار مهم را داریم امنیت بهداشتی و امنیت جانی که همه دستگاه‌های مرتبط باید آمادگی داشته باشند تا این امر را کنترل و مدیریت کنند.

معاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: در تبلیغات باید تاکید بر حفظ وحدت و خنثی کردن نقشه دشمنان باشد.

تعداد بازدید : ۱,۱۸۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید