پنج شنبه / ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ / ۱۵:۴۲
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۱۸۷
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
استاندار:

همه مکلفیم؛ با تلاش شبانه روزی از مشکلات مردم کم کنیم

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: امروز هیچ کسی حق ندارد به هر بهانه ای از تلاش و کوشش دست بردارد و همه مکلفیم با تلاش شبانروزی از مشکلات مردم کم کنیم.

همه مکلفیم؛ با تلاش شبانه روزی از مشکلات مردم کم کنیم
(پنج شنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۱) ۱۵:۴۲

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ حسین مدرس خیابانی«استاندار» روز پنجشنبه در پنجمین یادواره شهید محب علی فارسی اظهارداشت: امیدوارم دعای خیر شهدا بدرقه راه ما برای ادامه خدمت رسانی باشد.

وی با تاکید بر اینکه شهدا شمع محفل بشریت هستند ادامه داد: یادواره های شهدا تلنگری برای ما ست که در پیچ و خم دنیا و وسوسه های شیطان از راه معنویت فاصله نگیریم.

استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: مسیری که شهدا برای ما به ارث گذاشتند مسیر حفظ آرمان‌ها و دستاوردهای نظام بوده و این یادواره ها برای این است که این راه را از خاطر نبریم‌.

وی خاطر نشان کرد: ما وظیفه داریم تلاش مجاهدانه ای برای حل مشکلات و رفع دغدغه های مردم کنیم چرا که امروز مردم در شدیدترین فشارهای اقتصادی و معیشتی بوده و تحت شدیدترین تحریم های نظام استکبار می باشند.

مدرس خیابانی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری بارها در صحبتهای خود تاکید داشتند؛ هر تلاشی مجاهدانه نیست بلکه کوششی که در مقابل دشمن قرار گرفته باشد مجاهدت است و امروز دشمن از تمام ابزارهای خود استفاده می کند تا بتواند این مقاومت ما را بشکند.

وی افزود: ما همه مکلفیم تا با تلاش شبانه روزی از مشکلات مردم کم کنیم بنابراین امروز هیچ کسی حق ندارد به هر بهانه ای از تلاش و کوشش دست بردارد.

استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: ما تلاش می‌کنیم با اجرای برنامه‌های عمرانی در سیستان و بلوچستان بتوانیم بخشی از مسائل و مشکلات این استان را حل کنیم.

وی ادامه داد: امروز ما در منطقه سیستان با مسائل و مشکلات زیادی از جمله بی مهری طبیعت رو به رو هستیم اما باید تلاش کنیم تا با سیاست های دیگری که کمتر وابسته به آب است موضوع اشتغال و معیشت این منطقه را برطرف نماییم.

مدرس خیابانی خاطرنشان کرد: ما نمی توانیم مردم را صرفاً با تامین آب آشامیدنی در منطقه سیستان نگهداریم لذا باید آب مورد نیاز برای فعالیت های اقتصادی و صنعتی تامین شود.

وی بیان کرد: با طراحی بسته اشتغال توانستیم حدود ۱۳ رده شغلی از طریق مشارکت های مردمی، سرمایه گذاری بخش خصوصی و پشتیبانی بانک ها در رده های مختلف ایجاد کنیم.

مدرس خیابانی خاطرنشان کرد: امروز سیستان وظیفه خطیر؛ حفاظت از مرزهای ما را بر عهده دارد لذا یکی از تکالیف مهم ما ایجاد شغل برای ساکنان این منطقه است.

وی ادامه داد: در حوزه های زیر بنایی یکی از اولویت های ما بحث راه است که با تلاش های انجام شده ۵۰ کیلومتر راه ساخته شده و ۱۰۰ کیلومتر دیگر از راه های شمال استان تا پایان سالجاری ساخته خواهد شد.

استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: سیستان و بلوچستان به لحاظ آمار تصادفات رتبه سی ام در کشور را دارد اما بالاترین میزان کشته در سوانح رانندگی را به خود اختصاص داده است چرا که ما دو هزار کیلومتر راه کم عرض داریم که منجر به تصادفات خطرناک می شود.

وی تاکید کرد: امروز ما بالاترین رقم اعتبارات سفرهای استانی را در کشور را داشتیم که بخش اعظمی از این اعتبارات را به دو مقوله آب و راه اختصاص دادیم.

مدرس خیابانی خاطرنشان کرد: امروز ۲ هزار روستا در استان در طرح آبرسانی قرار دارند که ۹۴۵ روستا این طرح در حوزه سیستان قرار دارند.


وی بیان کرد: با پیگیری های متعددی که انجام شد بحث انتقال آب دریای عمان به قانون تبدیل شده و از چهار نقطه طرح اتتقال آب دریای عمان آغاز خواهد شد.

تعداد بازدید : ۱,۰۶۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید