دوشنبه / ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ / ۱۲:۰۲
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۲۳۳
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

رشد ۷۹ برابر نرخ صادرات بازارچه‌های مرزی‌/ تحولی محسوس در حوزه اقتصادی

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: نرخ صادرات بازارچه‌های مرزی نسبت به مدت مشابه سال‌ گذشته ۷۹ برابر شده است که این مصداق تحول و پیشرفت استان است.

رشد ۷۹ برابر نرخ صادرات بازارچه‌های مرزی‌/ تحولی محسوس در حوزه اقتصادی
(دوشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱) ۱۲:۰۲
به گزارش روابط عمومی استانداری؛ حسین مدرس خیابانی روز دوشنبه در "نشست مشترک با اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد زاهدان" با تاکید بر اینکه ما به دنبال ایده و راهکاریم، اظهارداشت: حرکت جدیدی در استان ایجاد شده و این نگاه توسعه محور در تک تک پروژ‌های استان جریان پیدا کرده است.

وی تصریح کرد: ۲۷۰۰ روستا در قالب طرح جهاد آبرسانی از آب آشامیدنی بهره‌مند می‌شوند که ۲۸ درصد این طرح به سیستان و بلوچستان اختصاص دارد.

استاندار سیستان و بلوچستان بیان کرد: امروز ما در استان بیشترین اعتبارات سفر ریاست جمهوری و اعتبارات سال ۱۴۰۱ را داریم همچنین بالاترین نرخ اعتبارات جهادی نیز به سیستان و بلوچستان اختصاص یافته است.

وی تصریح کرد: ۶۳ کیلومتر از جاده‌های شمال استان تحویل شده و تقریباً تمام پروژه‌هایی که در این منطقه متوقف بود، مجدد احیا شده است.

مدرس خیابانی اذعان کرد: سیستان و بلوچستان دارای کمترین نرخ تصادفات جاده‌ای اما بالاترین میزان کشته‌ها است که اکثراً در تصادفات رخ به رخ ناشی از جاده های دو طرفه غیر استاندارد روی می‌دهد.

وی ادامه داد: یک شورای نخبگی برای توسعه و پیشرفت استان تشکیل داده و کمیته‌های تخصصی را زیر مجموعه آن قرار دهیم.

استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: در بازدید‌های میدانی یکی از مهمترین گروه‌ها؛ دانشگاهیان و اساتید دانشگاه هستند در این راستا در همه جلساتی که برای اجرای پروژها می‌گذاریم، این قشر فرهیخته حضور دارند.

وی افزود: طبق فرمایش مقام معظم رهبری مدیران باید حلقه‌ای از نخبگان جوان را برگزینند، بنابراین ما دائم نیاز داریم؛ با نخبگان و دانشگاهیان در جهت آسیب شناسی و رفع مشکلات و ارائه راهکارهای علمی و تخصصی ارتباط داشته باشیم.

مدرس خیابانی خاطرنشان کرد: ما به صورت مرتب با دانشگاهیان و گروه‌های جهادی ارتباط داریم و این امر باعث شده که اولویت‌های ما در استان کاملا مشخص شود‌.

وی اذعان کرد: در فهرست مشکلات به وفاق رسیده‌ایم، اولویت‌های استان شناخته شده اما آن چیزی که اهمیت دارد؛ حل این مشکلات است.
تعداد بازدید : ۱,۴۰۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید