سه شنبه / ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ / ۲۳:۰۷
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۲۳۸
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

شهرستان زابل تا پاییز امسال گاز‌دار خواهد شد / خدمتی دیگر این‌بار در حوزه گاز

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: با تکمیل صد درصد شبکه گاز، شهرستان زابل تا پاییز امسال گاز دار خواهد شد

شهرستان زابل تا پاییز امسال گاز‌دار خواهد شد / خدمتی دیگر این‌بار در حوزه گاز
(سه شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱) ۲۳:۰۷

به گزارش روابط عمومی استانداری: حسین مدرس خیابانی شامگاه سه‌شنبه در نشست پیگیری پروژه‌های گاز استان با اشاره به کلنگ‌زنی پروژه گازرسانی به شهر اسماعیل‌آباد و ۹۳ روستا شهرستان خاش با حضور رییس جمهور اظهارداشت: شبکه‌گاز رسانی به ۵۳ روستا و شهر اسماعیل‌آباد تکمیل شد و همچنین ۱۳۰ روستا دیگر نیز گازدار خواهند شد.

مدرس خیابانی با تاکید بر اینکه منطقه ۱۱ گازی کشور در استان مستقر شود، خاطرنشان کرد: کنترل پروژه‌های استان استراتژیک و پهناور سیستان و بلوچستان به منظور تسریع در عملیات بهره برداری باید به استان‌ واگذار شود و در این ارتباط باید وزراتخانه ها به مدیران خود در استان اختیارات بیشتری بدهند.


استاندار سیستان و بلوچستان در ارتباط با کنترل قاچاق سوخت اظهارداشت: برای کنترل قاچاق سوخت ضرورت دارد در گام نخست شبکه‌گازرسانی به تمام نقاط استان تکمیل و در ادامه خط انتقال فرآورده‌های نفتی به استان راه اندازی شود.

وی ادامه داد: براساس مصوبه سفر ریاست جمهوری کارخانه سیمان زابل تا اواسط خرداد، سیمان خاش تا انتهای شهریور و سیمان تیس تا پایان سالجاری گازرسانی خواهند شد.

استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه همزمان شبکه فرعی گازسانی به سمت میرجاوه در قالب مصوبات سفر ریاست جمهور آغاز شده، ادامه داد: مسیر گازرسانی به سمت جنوب به دلیل گازرسانی به کارخانه فولاد مکران با یک میلیون ۸۰۰ هزار مدول آهن و انتقال گاز به شهرهای در مسیر، اهمیت فراوانی دارد.

وی افزود: شرکت ملی گاز برنامه دارد تمام شهر‌ها و روستاهای بالای ۲۰ خانوار سیستان و بلوچستان را گازرسانی کند که در این راستا، هر یک از استان های معین، مسوول گازرسانی به یکی از شهرها هستند.

مدرس خیابانی تصریح کرد: تعطیلی پروژه‌ها پذیرفتنی نیست بنابراین فهرست پروژه های تعطیل به تفکیک شهرستان و دستگاه‌ اجرایی تهیه شد.

وی بر نظارت جدی فرمانداران و مدیران دستگاههای اجرایی مرتبط از نحوه پیشرفت فیریکی پروژه‌های عمرانی و زیرساختی تاکید و افزود: با توجه به اینکه مبنای تخصیص اعتبار، گزارش وضعیت پروژه‌هاست، بنابراین مدیران همه ابزار‌ها را برای جذب بیشتر اعتبارات جهت سرعت بخشی به تکمیل طرحها بکار بگیرند.

تعداد بازدید : ۱,۳۰۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید