دوشنبه / ۲ خرداد ۱۴۰۱ / ۲۱:۲۵
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۲۵۵
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
معاون رئیس جمهور:

حسن مردمی کردن یارانه ها، حذف رانت و قاچاق است

معاون اجرایی رییس جمهور گفت: حسن مردمی کردن یارانه ها، حذف رانت و قاچاق بوده و خروجی کار موجب ریشه‌ کن شدن فقر مطلق خواهد شد.

حسن مردمی کردن یارانه ها، حذف رانت و قاچاق است
(دوشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۱) ۲۱:۲۵

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ دکتر سید صولت مرتضوی عصر دوشنبه در نشست تنظیم بازار استان بیان داشت: واقعه سوم خرداد و آزادسازی خرمشهر جزء پدیده های نادر و منحصر به فرد است، چرا که علاوه بر اسارت ۱۹ هزار نفر، ادوات نظامی فراوانی نیز به غنیمت گرفته شد.

وی ادامه داد: در رابطه با چرایی اجرای طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها باید گفت؛ این طرح در قانون بودجه با پشتوانه کارشناسی تعریف شده، بنابراین یک ضرورت اجتناب ناپذیر به شمار می آید.

معاون اجرایی رییس جمهور افزود: از علل دیگر ضرورت مردمی سازی یارانه ها این است که اگر اقتصاد رقابت پذیر نباشد، شکننده خواهد شد و شکست‌ساختاری رخ می دهد؛ بر این اساس اقتصاد یارانه‌ای، اقتصادی توام با رانت و قاچاق محسوب می شود و در این برهه زمانی برای مردم، مردمی سازی یارانه ها یک ضرورت انکارناپذیر است.

معاون اجرایی رییس جمهور خاطرنشان کرد: در طرح مردمی کردن یارانه‌ها قدرت خرید دهک اول تا پنجم افزایش محسوسی پیدا خواهد کرد، بنابراین مردمی سازی یارانه ها موجب می شود تا این فاصله بین دهک های پایین و بالا کاهش پیدا کند.

وی خاطرنشان کرد: یکی از برکات مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها را به عینه مشاهده کردیم چرا که ملت ایران دوباره خوش درخشیدند و توطئه دشمنان را نقش بر آب نمودند.

دکتر مرتضوی خاطرنشان کرد: سیستان و بلوچستان ۱۷۰۰ تن مرغ یعنی چند برابر نیاز بازار را در بازه زمانی دو ماهه توزیع کرد که این اقدام، بی نظیر است.

وی ادامه داد: دومین مقصد سفر آیت الله رئیسی سیستان و بلوچستان بوده و تصمیمات مهمی در رابطه با توسعه استان گرفته شد که در حال انجام است.

معاون اجرایی رییس جمهور خاطرنشان کرد: امروز که ما از سطح استان بازدید کردیم شاهد بودیم سیستان و بلوچستان تبدیل به کارگاهی از پروژه‌های عمرانی شده است.

وی افزود: اگر با همین سرعت پروژه‌های عمرانی را پیش ببریم؛ شاهد خواهیم بود که غبار محرومیت از این استان زدوده شده و به منطقه‌ای پیشرو در حوزه صادرات و کشاورزی تبدیل می‌شود.

دکتر مرتضوی خاطرنشان کرد: شاهد خواهیم بود سیستان و بلوچستان در آینده‌ای نزدیک به یکی از قطب های سرمایه گذاری در بخش معادن تبدیل خواهد شد.

تعداد بازدید : ۱,۳۰۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید