سه شنبه / ۳ خرداد ۱۴۰۱ / ۰۷:۵۳
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۲۵۸
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

فعال‌سازی تمام پروژه‌ها به برکت سفر رییس جمهور به استان

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: در سفر رئیس جمهور به استان مصوبات زیادی داشتیم که خوشبختانه ۹۵ درصد این مصوبات اجرا و تمامی پروژه ها فعال شدند.

فعال‌سازی تمام پروژه‌ها به برکت سفر رییس جمهور به استان
(سه شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۱) ۰۷:۵۳

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ حسین مدرس خیابانی شامگاه دوشنبه در نشست بررسی و پیگیری مصوبات سفر ریاست جمهوری به استان اظهارداشت: خوشبختانه با پیگیری های انجام شده هر آنچه به عنوان پیشنهاد در سفر رییس جمهور مطرح کردیم ابلاغ و مورد مساعدت قرار گرفت.

وی با تاکید بر بازدید میدانی از پروژه ها خاطرنشان کرد: تلاش کردیم به صورت مرتب از پروژه‌ها بازدید میدانی داشته باشیم که این امر در روند اجرای پروژه‌ها بسیار موثر بود.

استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: برای هر پروژه یک بازه زمانی ترسیم کردیم و برای آن روزشمار در نظر گرفتیم که این باعث شد پروژه های استان پیشرفت خوبی داشته باشند.

وی ادامه داد: تلاش کردیم پروژه های متوقف شده را احیا کنیم و در اجرای پروژه ها اهلیت پیمانکار را در نظر بگیریم.

مدرس خیابانی با اشاره به جهش پروژه ها در بخش کشاورزی و منابع طبیعی افزود: بهسازی 15 کلیومتر از کانال‌ها و انهار سنتی، احداث 147 هزار متر مکعب آب بند، حفر 95 چاهک کشاورزی، احیا و مرمت 56 رشته از قنوات، احداث 11.5 کیلومتر جاده بین مزارع ، ایجاد 11 باب استخر ذخیره آب کشاورزی، لایروبی 38 کلیومتر از انهار سنتی از دیگر اقدامات انجام شده در این حوزه به شمار می‌رود.

گفتنی است؛ از جمله از مهمترین دستاورد های سفر ریاست جمهوری به سیستان و بلوچستان می‌توان به افتتاح 60 کیلومتر بزرگراه و راه اصلی در پایان سال 1400، بهره برداری حدود 50 کیلومتر بزرگراه و راه اصلی تا تیرماه سال 1401، آسفالت 300 کیلومتر راه روستایی تا تیرماه سال 1401، آغاز عملیات اجرایی 8 پل بزرگ و افتتاح 3 مورد آن تا کنون در حوزه راه‌های استان (پل مهرستان - پل نیاتک – پل صفرزایی) اشاره کرد.

همچنین تهیه و اجرای 70 کیلومتر شبکه آب روستایی در سراسر استان، اجرای کامل شبکه آب شهرهای بریس و پسابندر ( تحویل اشتراک مشترکین آب پسابندر در حال حاضر)، اتمام ساخت تصفیه خانه فاضلاب کنارک تا تیرماه 1401 و اتمام ساخت ایستگاه پمپاژ فاضلاب چابهار در تیرماه 1401 از دیگر دستاورد های سفر رییس جمهور به سیستان وبلوچستان است.

حفر و یا شروع عملیات حفاری 40 حلقه چاه برای تامین آب روستایی، اتمام حفر 5 حلقه چاه در منطقه حرمک و تست مدار خط اول با ظرفیت 250 لیتر بر ثانیه، تهیه و تحویل قریب به 300 منبع 1000 لیتری آب برای عشایر در سطح استان و تامین 100 میلیارد تومان از اعتبارات مسئولیت اجتماعی وزارت نفت برای حوزه آموزش، بهداشت و درمان، راه روستایی و آب روستایی از جمله مهمترین اقدامات در حوزه آب به شمار می‌رود.

گازدار شدن شهرستان زابل و سیمان سیستان (تزریق گاز در اردیبهشت ماه انجام شد)، تعیین شهرستان میرجاوه و روستاهای اطراف برای توسعه شبکه گازرسانی ( علاوه بر برنامه وزارت نفت ) نیز از دیگر دستاورد های سفر رییس جمهور در حوزه گاز استان است.

تکمیل یک بلوک از خوابگاه خواهران دانشگاه زابل، اتمام پروژه های خانه کشتی زابل و ورزشگاه چند منظوره چابهار در هفته دولت، تحویل 40 زمین چمن مصنوعی در 26 شهرستان استان تا تیرماه 1401، تامین 33 میلیارد تومان اعتبار نقدی برای توسعه زیرساخت های گردشگری استان، اختصاص 25 میلیارد تومان اعتبار نقدی برای توسعه زیرساخت های شهرک های صنعتی استان، توسعه بازارچه های مرزی استان( شروع احداث بازارچه های پیشین،ریمدان و کوهک و بازسازی پایانه مرزی میلک و میرجاوه) و آغاز فرایند اجرایی تهیه و نصب 3 دستگاه x-ray برای گمرکات ریمدان، میلک و چابهار نیز از دیگر دستاوردهای سفر رییس جمهور به سیستان و بلوچستان محسوب می شود.

همچنین کسب رتبه اول در تامین زمین طرح جهش مسکن با پیشرفت 130 درصدی ( تامین 96000 زمین )، تکمیل 450 واحد مسکونی در محله مرادآباد چابهار لغایت تیرماه 1401، احداث 618 واحد مسکونی برای خانوار های نیازمند مسکن دارای زمین مسکونی و یا مسکن نامناسب، تامین 833 فقره تسهیلات قرض الحسنه برای درمان نیازمندان تحت پوش ، اخذ مجوز کارگروه ماده 23 برای پروژه های احداث بیمارستان چابهار و پلان و فاز 2 احداث اسکله صیادی تنگ نیز از مصوبات سفر رییس جمهور به استان بوده که در حال اجرا است.

تعداد بازدید : ۱,۴۰۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید