سه شنبه / ۳ خرداد ۱۴۰۱ / ۲۲:۵۴
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۲۶۲
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

تحقق ۹۵ درصدی مصوبات سفر ریاست جمهوری به استان برآیند نگاه ویژه دولت به سیستان و بلوچستان

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: این استان دومین مقصد سفر‌های استانی رئیس جمهور بود و می توان گفت در این سفر پروژه های زیادی تعریف شد که ۹۵ درصد آنها محقق گردید و این امر بیانگر توجه و نگاه ویژه دولت به سیستان و بلوچستان است.

تحقق ۹۵ درصدی مصوبات سفر ریاست جمهوری به استان برآیند نگاه ویژه دولت به سیستان و بلوچستان
(سه شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۱) ۲۲:۵۴

 

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ حسین مدرس خیابانی"استاندار" عصر سه‌شنبه در نشست پیگیری مصوبات سفر رئیس جمهوری به استان اظهارداشت: بسیاری از پروژه های استان؛ دستاورد سفر ریاست جمهوری است چراکه تعداد زیادی از این پروژه ها قبل از حضور رئیس جمهور متوقف بود.


وی با اشاره به راه‌اندازی سامانه پیگیری مصوبات سفر بیان کرد: در این سامانه تمام پروژه هایی که در سفر ریاست جمهوری مصوب شد، ثبت و پیگیری می شود.

استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: اقدامات خوبی در حوزه راه؛ پس از سفر ریاست جمهور به استان انجام شد که می‌توان به تحویل ۶۰ کیلومتر بزرگراه از ابتدای سال جاری تاکنون اشاره کرد.

وی ادامه داد: اگر خط لوله انتقال سوخت تامین شود قطعاً مشکل سوخت در استان و واحدهای تولیدی حل خواهد شد.

مدرس خیابانی خاطرنشان کرد: یکی از عمده دلایل عدم تحقق پروژه ها تمرکز و تخصیص اعتبارات در کشور است؛ که اگر این اعتبارات در استان توزیع شود، پروژه ها به طور محسوسی پیشرفت خواهند کرد.

وی بیان کرد: اجرای کامل شبکه آب شهرهای بریس و پسابندر ( تحویل اشتراک مشترکین آب پسابندر در حال حاضر)، آغاز عملیات اجرایی 8 پل بزرگ و افتتاح پل مهرستان - پل نیاتک – پل صفرزایی تا کنون در حوزه راه های استان و کسب رتبه اول کشور در تامین زمین طرح جهش مسکن با پیشرفت 130 درصدی ( تامین 96000 زمین ) از دیگر مصوبات سفر ریاست جمهوری به استان است که محقق شده و در توسعه استان نقش بسزایی دارد.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان نیز در این نشست گفت: سالانه دو هزار نفر از طریق آموزش های فنی حرفه ای در رشته صنعت ساختمان وارد بازار کار می شوند؛ به این معنی که ۸۰ درصد افرادی که این آموزش ها را می بینند اشتغال پیدا می‌کنند که نقش مهمی در توسعه استان دارد.

مدیر کل ورزش و جوانان استان نیز در این نشست اظهارداشت: این استان مفاخر زیادی دارد که با وجود همین شرایط برای استان افتخار آفریدند و می‌توان به دانیال‌شه‌بخش، فاطمه دادگر؛ بانوی دوچرخه سوار، مهدی بزی، مهدی میرشکار و امیر علی سارانی قهرمانان کشتی سیستان و بلوچستانی اشاره کرد.

تعداد بازدید : ۱,۲۵۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید