سه شنبه / ۱۰ خرداد ۱۴۰۱ / ۰۸:۱۱
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۲۹۵
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
مدیر کل اموراقتصادی استانداری:

با اجرای عادلانه سازی نظام پرداخت یارانه ها شاهد کاهش قاچاق کالاهای اساسی هستیم

مدیرکل امور اقتصادی استانداری گفت: با عادلانه سازی نظام پرداخت یارانه ها شاهد کاهش چشمگیر قاچاق کالا هستیم و این موضوع به صورت عینی در نقاط مرزی استان قابل مشاهده است.

با اجرای عادلانه سازی نظام پرداخت یارانه ها شاهد کاهش قاچاق کالاهای اساسی هستیم
(سه شنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۱) ۰۸:۱۱

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ نشست شورای هماهنگی روابط عمومی دستگاه های اجرایی استان به ریاست معاون سیاسی و اجتماعی استانداری و با حضور مدیرکل امور امور اقتصادی استانداری و مدیران روابط عمومی دستگاههای اجرایی استان صبح امروز در استانداری برگزار شد.

شجاعی مدیر کل امور اقتصادی در این نشست به موضوع طرح بزرگ اقتصادی و عادلانه سازی یارانه ها توسط دولت پرداخت.

وی اظهار داشت:اقدام بزرگ و شجاعانه دولت مردمی در جهت مردمی سازی نظام معیوب توزیع یارانه‌ها با حمایت و اعتماد مردم و همراهی همه دستگاه ها به خصوص دستگاه های اقتصادی انجام شد و از این گذر عبور کردیم.

شجاعی افزود: این اقدام دولت،اقدام بسیار ارزشمندی است که بخشی از یارانه دولت را که به راحتی از طریق قاچاق در اختیار کشورهای همسایه قرار می گرفت به صورت مستقیم در اختیار خود مردم قرار می گیرد.

وی ادامه داد: پرداخت یارانه‌ها در قالب ارز ترجیحی به واحدهای صادر کننده و وارد کننده باعث می شود که این یارانه در قالب قاچاق کالا در اختیار کشورهای همسایه قرار گیرد که به عنوان نمونه می توان بیان کرد:که از چهار و نیم میلیون تن روغن مصرفی در پاکستان، ۷ درصد آن از طریق قاچاق از مرزهای استان تامین می‌شد که با عادلانه سازی نظام پرداخت یارانه ها شاهد کاهش قاچاق هستیم.

وی گفت: بر اساس تحقیقات انجام شده روزانه بین ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ تن روغن از مرزهای سیستان و بلوچستان از مسیر خشکی و دریا به سمت پاکستان از استان خارج می شد که با اجرای این طرح و کاهش اختلاف قیمت در دو سوی مرز شاهد کاهش قاچاق این کالا هستیم .

مدیرکل امور اقتصادی استانداری افزود: در بازدید میدانی از خلیج گوادر، قطع چرخه قاچاق کالا را در این محل که روزی حجم عظیمی از روغن از این منطقه خارج می شد را شاهد بودیم.

وی گفت: در زمینه تبیین این طرح بزرگ اقتصادی دولت، استان سیستان و بلوچستان جزو استانهای برتر است و ضرورت اجرای این طرح بزرگ اقتصادی با اختصاص برنامه های صدا و سیما و انعکاس تحلیل‌ها و برگزاری نشست های مختلف با طیف ها و اصناف،به عنوان یک الزام قانونی و نقشه راه ۱۴۰۱ به خوبی تبیین شده است.

شجاعی افزود: این اقدام که در راستای توسعه اقتصادی، رونق تولید، مقابله با فقر مطلق و رعایت عدالت و تحقق شعار سال جاری در حال اجراست مرهون و مدیون همراهی و اعتماد مردم و همچنین نقش آفرینی است که بخش زیادی از این اعتماد سازی توسط روابط عمومی های دستگاه های اجرایی انجام شده است.

مدیرکل امور اقتصادی استانداری گفت: طرح های موفق زیادی حاصل اعتماد مردم و دولت بود از جمله آن می توان به طرح واکسیناسیون و یا طرح آزادسازی سواحل اشاره کرد که با اعتماد و همراهی مردم انجام شد و امروز نیز به برکت اعتماد مردم و صداقت و حضور رئیس جمهور در صحنه از پیچ این تصمیم بزرگ دولت با موفقیت عبور خواهیم کرد.

وی خاطرنشان کرد: دشمن تلاش کرده با سناریوهای مختلف و با استفاده از اتاق های فکر و سرویس‌های مختلف و اعتبارات کلان، این طرح دولت را به شکست منتهی کند و با این هدف با تمام امکاناتش به میدان آمد اما به دلیل بصیرت فزاینده دولت انقلابی و همچنین اعتماد مردم مشکلی پیش نیامد و طرح عادلانه سازی یارانه ها به خوبی در مجرای خود در حال انجام است.

شجاعی در ادامه با اشاره به نقش روابط عمومی ها در جهاد تبیین اظهار داشت: برای تولید محتواهای چندرسانه ای با محدودیت اعتبارات اختصاصی در حوزه روابط عمومی روبرو هستیم که باید با ایجاد نگرش و باور به جایگاه خطیر روابط عمومی و نقش روابط عمومی در جهاد تبیین به عنوان یک مطالبه جدی از مدیران دستگاه ها خواسته شود چرا که روابط عمومی ها بخش اصلی و کلیدی انعکاس اطلاعات دستگاه های اجرایی و مهم ترین سنگر ما در مقابل جبهه دشمن در دستگاههای اجرایی هستند.


تعداد بازدید : ۱,۰۲۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید