سه شنبه / ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ / ۱۳:۰۱
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۳۱۲
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

عملیات ساخت زائرسرا در مرز ریمدان به زودی آغاز خواهد شد

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به تعداد زیاد زائران اربعین حسینی در مرز ریمدان عملیات ساخت زائرسرا به زودی آغاز خواهد شد.

عملیات ساخت زائرسرا در مرز ریمدان به زودی آغاز خواهد شد
(سه شنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۱) ۱۳:۰۱

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ حسین مدرس خیابانی"استاندار" روز سه‌شنبه در نشست ستاد اربعین اظهارداشت: تامین و ایجاد زیرساخت های سفر اربعین نیازمند همیاری همه نهادها و سازمان های ملی و کشوری است و سیستان و بلوچستان به تنهایی نمی‌تواند؛ تمامی مشکلات زیرساختی اربعین را مرتفع کند.

وی خاطرنشان کرد: دو استان معین به علاوه شهرداری مشهد و آستان قدس رضوی برای تدارک زیرساخت های مورد نیاز زوار در ایام اربعین درنظر گرفته شده است.

استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: خوشبختانه در مرز میرجاوه برای ساماندهی و خدمت‌رسانی به زائران مشکلی وجود ندارد اما لازم است کمبود‌های احتمالی برطرف شود.

وی ادامه داد: با توجه به ضرورت تکریم زائران پاکستانی، پیش بینی می‌شود؛ جمعیت زائران در مرز میرجاوه یک ونیم تا دو برابر افزایش پیدا کند.

مدرس خیابانی تصریح کرد: لازم است؛ ماموریت دستگاه های اجرایی عضو ستاد اربعین مشخص شود و تمامی دستگاههای عضو ستاد اربعین؛ تصمیمات اتخاذ شده را عملی کنند.

وی اذعان کرد: در بازدید های انجام شده از مرز ریمدان، با توجه به اینکه بیشتر زائران از این مرز وارد ایران می‌شوند، بایدایجاد زیرساخت‌های لازم در دستور کار قرار گیرد.

استاندارسیستان و بلوچستان با تاکید مجدد بر تکریم زائران اربعین تصریح کرد: لازم است از زائران پاکستانی که وارد استان می‌شوند به نحو مطلوب استقبال کنیم و نگذاریم زائران امام حسین(ع) مدت زیادی در مرز بمانند.

وی ادامه داد: در مسیر حرکت زائران موکب های مردمی و پایگاه‌های سیار امداد‌رسانی اورژانس و هلال احمر مستقر باشند.

مدرس خیابانی با اشاره به ضرورت پرواز زاهدان به عتبات افزود: لازم است راه‌اندازی پرواز زاهدان به سمت نجف و کربلا در دستور کار قرار گیرد.

وی ادامه داد: اعضای ستاد اربعین بازدیدهای میدانی از مرزها با اولویت مرز ریمدان را داشته باشند و هر یک از دستگاه های اجرایی در ایام اربعین در مرز مستقر باشند.

استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: ستاد مردمی اربعین اولویت های مهمی چون امنیت، اسکان، تغذیه، درمان، حمل و نقل و کارهای فرهنگی دارد که بر این اساس وظایف هر یک از دستگاههای اجرایی تعیین و عملی خواهد شد.

وی افزود: یکی از امور فرهنگی در مرز ریمدان، میرجاوه و زاهدان حضور مبلغین است که در ایام اربعین در مرز مستقر خواهند شد.

مدرس خیابانی افزود: تاکنون ۴۵۰ متر کانال برای فیبر نوری حفر شده که با توجه با آماده بودن فیبر‌های نوری به زودی راه اندازی خواهد شد.

وی بیان کرد: با تقسیم بندی وظایف پنج کمیته اجرایی شامل کمیته امنیتی، زیربنایی، حمل و نقل، اسکان و سلامت و بهداشت تشکیل شد تا به نحو مطلوب از زائران اربعین حسینی استقبال کنیم.

تعداد بازدید : ۱,۵۰۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید