دوشنبه / ۲۳ خرداد ۱۴۰۱ / ۰۷:۲۶
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۳۳۷
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

۱۵ هزار نفر در پروژه های عمرانی استان مشغول به کار هستند

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: ایجاد اشتغال پروژه‌های عمرانی اهمیت فراوانی دارد؛ که هم اینک ۱۵ هزار نفر در پروژه های عمرانی استان مشغول به کار هستند‌.

۱۵ هزار نفر در پروژه های عمرانی استان مشغول به کار هستند
(دوشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۱) ۰۷:۲۶

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ حسین مدرس خیابانی عصر یکشنبه در نشست شورای اداری استان اظهار داشت: برای ۴۹۷۰ نفر با اجرای طرح جهاد آبرسانی شغل ایجاد شده است که بخش عظیم طرح یعنی آبرسانی به ۲ هزار روستا به این استان اختصاص دارد.

وی افزود: سال گذشته ۶۳ کلیومتر از جاده های استان به بزرگراه تبدیل شده و امسال ۲۴۰‌کلیومتر دیگر دو بانده خواهد شد.

استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: بسیاری از پروژه‌هایی که آرزوی مردم بوده همینک اجرا شده یا در حال انجام است به طور مثال ساخت پل حمیری که هم‌اینک در حال ساخت است.

وی ادامه داد: تا آخر تیرماه سال جاری با پیگیری‌های انجام شده در خاش صدای سوت قطار را خواهیم شنید و تا پایان سال ۱۴۰۲ ریل به چابهار خواهد رسید.

مدرس خیابانی خاطرنشان کرد: ۱۲ مرغداری در هفته دولت در استان راه اندازی می شود و ۳۰ مرغداری در حال ساخت است.

وی با اشاره به معادن بزرگ استان افزود: اولین شمش طلای تفتان تا یک سال دیگر ساخته می‌شود.

استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: پروژه انتقال آب شرب از کارواندر به خاش که در دهه فجر کلنگ زنی شد، تاکنون ۱۰ کیلومتر لوله گذاری شده که این خط لوله ۵۷ کیلومتر است که تا آخر سال آب شرب از کارواندر را به سمت خاش انتقال می‌ دهد.

وی ادامه داد: پروژه گازرسانی به ۹۳ روستای شهرستان خاش که در دهه فجر توسط ریاست محترم جمهور انجام شد؛ در حال حاضر گازرسانی و خط لوله ۶۳ روستا از ۹۳ روستا به اتمام رسیده ضمن اینکه با تلاش فرماندار و نماینده مردم خاش یک متمم نیز به این قرارداد اضافه شد که بر اساس این متمم از تعداد ۹۳ به ۱۲۰ روستا گازرسانی افزایش یافته است.

وی ابراز امیدواری کرد: با روند پیش رو این پروژه تا هفته دولت و نیمه اول سال تمامی این روستاها گازرسانی شوند.

مدرس خیابانی خاطرنشان کرد: تلاش می‌کنیم با ایجاد قرارگاه تولید دانش بنیان بتوانیم از ظرفیت جوانان استان استفاده کنیم.

وی ادامه داد: تمام مدیران ما امروز از جنس مدیران جهادی و میدانی هستند که در همه شهرها و پروژها حضور فعال دارند.

استاندار سیستان و بلوچستان اذعان کرد: به برکت حضور رئیس‌جمهور و اعطای اعتبارات سفر، تمام پروژه‌های متوقف استان کلید خورده است اما باید با سرعت بیشتری پیش رود.

وی افزود: انسجام بی نظیری در انتصاب مدیران‌ جهادی برای این استان صورت گرفته وموقعیت خوبی را برای جهش این استان رقم زده است.

مدرس خیابانی خاطرنشان کرد: امروز به برکت جهاد شبانه روزی و جانفشانی نیروهای امنیتی و اطلاعاتی علیرغم همه تنش آفرینی های دشمنان در مرزهای شرقی؛ امنیت در این استان حفظ شده است.

وی ادامه داد: ظرفیت های فراوانی در استان از جمله معادن عظیم، پهناور بودن استان، مرز، اقتصاد دریا، جمعیت جوان و انرژی‌های بادی و خورشیدی داریم که تلاش می‌کنیم به بهترین شکل ممکن استفاده کنیم.

استاندار سیستان و بلوچستان تاکید کرد: اشتغال و معیشت دو عامل مهم برای ایجاد امنیت پایدار است لذا ما از همه ظرفیت‌های خود استفاده کردیم و تمام برنامه های استان را ناظر بر ایجاد اشتغال تعریف کرده و در این راستا دو مسیر یعنی طرح‌های اشتغالزا و پروژه‌های عمرانی را در پیش گرفتیم.


وی ادامه داد: تلاش می‌کنیم؛ با ایجاد قرارگاه تولید دانش بنیان بتوانیم از ظرفیت جوانان استان استفاده کنیم.

تعداد بازدید : ۱,۷۰۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید