سه شنبه / ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ / ۰۷:۲۵
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۳۵۲
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
استاندار:

مرکز لجستیک دانشگاه علم و صنعت تهران در سیستان و بلوچستان استقرار می یابد

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: برنامه استقرار مرکز لجستیک با هماهنگی دانشکده صنایع دانشگاه علم و صنعت تهران در قالب طرح توجیهی در حال تهیه است و با همکاری دستگاه های ذیربط و جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی شاهد استقرار قدرتمند مرکز لجستیک جنوب شرق کشور در استان سیستان و بلوچستان خواهیم بود.

مرکز لجستیک دانشگاه علم و صنعت تهران در سیستان و بلوچستان استقرار می یابد
(سه شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۱) ۰۷:۲۵

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ طی نشستی با حضور حسین مدرس خیابانی استاندار سیستان و بلوچستان و آقایان، حسینی مطلق، سپاهی، محمد پورعمران محمدی و دیگر اعضای گروه لجستیک دانشگاه علم و صنعت، که در محل این دانشگاه برگزارشد، موضوع استقرار مرکز لجستیک دانشگاه علم و صنعت در شهرستان ایرانشهر مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت.

در ادامه، پس از معرفی و تبیین حوزه های فعالیت های گروه لجستیک، گزارش مبسوطی از پروژه استقرار مرکز لجستیک ایرانشهر با هماهنگی دانشگاه علم و صنعت و در قالب طرح توجیهی از سوی اعضای گروه ارائه شد.

استاندار سیستان و بلوچستان در این نشست؛ ضمن قدردانی از اقدامات انجام شده واستقبال از اجرای این پروژه، بر نقش بسیار مهم پشتیبانی شهرستان ایرانشهر و ظرفیت چشمگیر ذخایر معدنی فلزی، غیر فلزی و بعضا کمیاب این شهرستان تاکید کرد.

وی افزود: ظرفیت های ارزشمند دانشگاهی شهرستان ایرانشهر؛ شبکه گسترده ترانزیتی و موقعیت ویژه آن نسبت به سه کانون اصلی بندری و صنعتی استان از دیگر مزیت های این شهرستان است.

حسین مدرس خیابانی خاطرنشان کرد: منطقه آزاد تجاری- صنعتی چابهار، سواحل مکران، و منطقه آزاد تجاری- صنعتی سیستان و ظرفیت بزرگ مرز در این مناطق، ضرورت تسریع در اجرای این طرح را بیشتر می نماید.

وی در ادامه بر رفع موانع و مشکلات اجرایی این طرح و ایجاد زیر ساخت های لازم و انجام هماهنگی های متقابل بیان داشت: این پروژه یکی از طرح‎های مهم برای رشد و توسعه استان و اشتغالزایی خواهد بود.

لازم به ذکر است؛ با همکاری دستگاه های متولی و جذب سرمایه گذار بخش خصوصی، شاهد استقرار مرکز قدرتمند لجستیک جنوب شرق کشور در استان سیستان و بلوچستان خواهیم بود.

گفتنی است از جمله قابلیت ها و توانمندی های خاص دانش آموختگان این گرایش می توان به مواردی چون توانایی در طراحی و تجزیه و تحلیل سیستم های لجستیکی، طراحی و تجزیه و تحلیل انبار و عملیات انبارداری، طراحی و بهبود سیستم های توزیع و شبکه حمل و نقل، طراحی و بهبود سیستم های جابجایی مواد، تجزیه و تحلیل و طراحی زنجیره تأمین، تجزیه و تحلیل ماهیت و وضعیت تقاضا ، طراحی و پیکره بندی فرآیندهای لجستیک تجزیه و تحلیل اطلاعات در طول زنجیره تأمین و طراحی سیستم های اطلاعاتی مورد نیاز برای زنجیره تأمین مورد نظر اشاره کرد.

تعداد بازدید : ۱,۹۴۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید