شنبه / ۴ تیر ۱۴۰۱ / ۱۲:۵۵
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۳۵۵
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
استاندار:

سرمایه‌گذاران در حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر استان به صورت ویژه مورد حمایت قرار خواهند گرفت

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به ظرفیت فراوان استان در حوزه انرژی‌های تجدید پذیر، سرمایه‌گذاران در حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر استان به صورت ویژه مورد حمایت قرار خواهند گرفت.

سرمایه‌گذاران در حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر استان به صورت ویژه مورد حمایت قرار خواهند گرفت
(شنبه ۴ تیر ۱۴۰۱) ۱۲:۵۵

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ حسین مدرس خیابانی "استاندار" روز شنبه در «نشست شرکت های تولید کننده انرژی های تجدید پذیر» اظهار داشت: در تولید انرژی های تجدیدپذیر ظرفیت زیادی داریم و این دولت به طور ویژه به تولید این نوع انرژی‌ها پرداخته است.

وی افزود: بیشترین انرژی تابشی، خورشیدی و بادی را در سیستان و بلوچستان داریم که ظرفیت خوبی را برای سرمایه گذاری در این حوزه فراهم کرده است.

استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: میل نادر با سرعت وزش باد زیادی که دارد می‌تواند؛ بیشترین انرژی را تولید کند.

وی با اشاره به امتیاز ویژه سرمایه‌گذاری در حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر در این منطقه خاطرنشان کرد: مقرر شد؛ ۱۰ درصد نرخ خرید تضمینی انرژی های بادی خورشیدی استان، بیشتر از کل کشور باشد.

مدرس خیابانی تصریح کرد: سرمایه گذاری که در میل نادر در واقع در منطقه سیستان انجام شده بر مبنای همین ۱۰ درصد خرید تضمینی نسبت به کشور است.

وی اذعان کرد: یکی از ظرفیت های استان مرز است؛ لذا می‌توانیم بازار خوبی را در بحث صادرات از مبادی مرزی استان به عنوان یک مزیت ویژه داشته باشیم.

استاندار سیستان و بلوچستان افزود: یکی از سیاست های دولت سیزدهم استفاده از انرژی های تجدید پذیر به شمار می آید لذا باید این امر در استان با سرعت بیشتری جلو برود.

وی با تاکید بر سرمایه گذاری در حوزه‌ انرژی های تجدیدپذیر اذعان کرد: سیستان و بلوچستان می‌تواند به قطب تولید انرژی های تجدیدپذیر تبدیل شود.

تعداد بازدید : ۱,۶۳۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید