چهارشنبه / ۸ تیر ۱۴۰۱ / ۲۲:۰۲
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۳۷۱
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
استاندار:

نمایشگاه تولیدات دانش بنیان پارک علم و فناوری مصداق عینی ظرفیتهای استان است

استاندار گفت: نمایشگاه تولیدات دانش بنیان پارک علم و فناوری مصداق عینی از ظرفیت ها و تصویر واقعی و بی نظیر استان سیستان و بلوچستان است.

نمایشگاه تولیدات دانش بنیان پارک علم و فناوری مصداق عینی ظرفیتهای استان است
(چهارشنبه ۸ تیر ۱۴۰۱) ۲۲:۰۲

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ حسین مدرس خیابانی "استاندار سیستان و بلوچستان" صبح امروز در مراسم افتتاح نمایشگاه تولیدات دانش بنیان پارک علم و فناوری که با حضور رئیس مرکز پژوهش های استراتژیک ریاست جمهوری و همچنین تعدادی از مدیران استان برگزار شد، این نمایشگاه را خارق العاده و غیرقابل انتظار توصیف کرد و اظهار داشت: استعداد و ظرفیت های بی نظیر استان که بارها در سخنرانی‌ها و جلسات به آن اشاره شده در این نمایشگاه به عینه قابل مشاهده است و نمونه هایی که حتی بعضی از آنها در سطح کشور هم انجام نمیشود در استان سیستان و بلوچستان ارائه شده است.

وی تصریح کرد: هرکس که بخواهد از ظرفیتهای استان آگاه شود باید این نمایشگاه ها را ببیند چرا که تصویر واقعی سیستان و بلوچستان در این گونه نمایشگاه ها است تا همه ببینند و به جوانان استان افتخار کنند و کمک و پشتیبانی کنند تا تعداد این جوانان بتوانند محصولاتشان را تولید و به اقصی نقاط کشور صادر کنند.

استاندار افزود: از همه دلسوزان استان، مدیران دستگاه های اجرایی،فرماندهان نظامی و انتظامی، واحدهای تولیدی و صنعتی،حوزه معادن،بخش های کارآفرینی،کشاورزی و دامپروری تقاضا دارم از این نمایشگاه بازدید کنند.

وی با تاکید بر استفاده از ظرفیتها و دستاوردهای ارائه شده در این نمایشگاه بیان داشت: برخی از کارآفرینان و نخبگانی که در این نمایشگاه حضور دارند نیاز به گسترش کارهایشان دارند تا بتوانند به بازار عرضه نمایند لذا مسوولان حتماً با رویکرد استفاده از این محصولات در این نمایشگاه حضور پیدا کنند.
مدرس خیابان خاطر نشان کرد: نخبگان این فناوریها را با بنیه دانشجویی
و نیمه صنعتی ارائه داده اند که لازم است مرکز سرمایه گذاری با معرفی سرمایه گذار از آنها پشتیبانی کند.

وی ضمن قدردانی از تلاش برگزارکنندگان این نمایشگاه افزود: بزرگترین رسالت اینگونه نمایشگاهها، ایجاد پیوند بین مراکز دانشجویی و پژوهشی و دانش بنیان با محیط واقعی صنعت و اجرا است.

استاندار ادامه داد:نقش نمایشگاه ها پیوند محیط های دانشگاهی و علمی و محیط تجاری است و اینکه از محل این نمایشگاه مسائل استان را مرتفع و ثروت آفرینی کنیم .

وی تاکید کرد: با تعداد و تکرار این نمایشگاه ها در سایر نقاط استان باید از این نخبگان و جوانان حمایت شود.

این مقام ادامه داد: تمرکز در حوزه مشاغل خرد و خانگی یکی از اهداف دولت در استان است که عمده محصولات ارائه شده در این نمایشگاه مربوط به ایجاد اشتغال روستایی و مشاغل خانگی است از جمله در بحث تصفیه آب، تولید گیاهان دارویی، عرق گیری، تولید برق و ژنراتور خانگی است که می توان از محصولات این نمایشگاه در حوزه مشاغل خرد و خانگی و مشاغل روستایی استفاده کرد.

وی درخصوص حمایت از شرکت های دانش بنیان افزود: معمولا نیازهای شرکت های دانش بنیان و کارآفرینان در چهار بسته خلاصه می شود و اولین نیازمندی صدور مجوز های مختلف است که باید در حداقل زمان این مجوزها صادر شود و کارآفرینان درگیر کاغذ بازی و گذشت زمان نشوند.

مدرس خیابانی ادامه داد: دومین نیاز شرکتهای دانش بنیان داشتن جا و مکان است که در حال حاضر ۱۵ سوله در شهرک صنعتی میرجاوه در اختیار شرکت های دانش بنیان قرار می گیرد و این امر در بقیه شهرکهای صنعتی در سایر نقاط استان هم اجرا خواهد شد. همچنین بر اساس قانون بودجه ۱۴۰۱، استاندار می‌تواند ظرفیت‌های خالی و سوله های بلااستفاده دستگاه اجرایی را در اختیار این شرکتها قرار دهد.

مدرس خیابانی گفت : نیاز به تسهیلات یکی دیگر از نیازهای شرکتهاست که ما آمادگی داریم تسهیلات ارزان قیمت را از محل تبصره ۱۶ و ۱۸ و از محل مصوبات سفر ریاست جمهوری در اختیار کارآفرینان قرار دهیم و بخشی از این نیاز برای مشاغل خانگی با نرخ ۴درصد ارائه میشود.

وی در پایان گفت: در راستای حمایت از محصولات شرکت های دانش بنیان و واحدهای تولیدی در استان پلتفرم مختص استان سیستان و بلوچستان به عنوان S&B طراحی شده است که کارآفرینان می توانند محصولات تولیدی خود را در آن ثبت نمایند و تاکنون نیز ۲۵۰۰ عنوان، محصول تولید استان در این پلتفرم ثبت شده است و تولیدکنندگان می توانند از طریق این پلتفرم محصولات خود را برای فروش در اقصا نقاط کشور و کشورهای آسیایی معرفی نمایند.

تعداد بازدید : ۱,۲۶۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید