پنج شنبه / ۲۳ تیر ۱۴۰۱ / ۲۲:۳۴
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۴۲۲
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

تیس شهر جدید گردشگری کشور

استاندار سیستان و بلوچستان در حاشیه‌ سفر به جنوب استان به همراه سرادر محمد کرمی، فرمانده قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه جنوب شرق کشور و سردار احمد اخوان، فرمانده بهداری نیروی زمینی سپاه از روند ساخت شهر جدید تیس بازدید و به بررسی مسائل و مشکلات آن پرداخت.

تیس شهر جدید گردشگری کشور
(پنج شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۱) ۲۲:۳۴

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ شهر جدید تیس با قرارگیری بر کرانه دریای عمان و دسترسی به آب های آزاد، دسترسی به شبکه راه آهن آینده منطقه و مجاورت با منطقه آزاد چابهار از موقعیت ژئوپولتیکی ممتازی در جنوب شرق کشور برخوردار است.

شهر جدید تیس دارای ۴۳۰۰ هکتار محدوده و ۹۰۰۰ هکتار حریم شهر است همچنین فرودگاه فعلی ۱۰ کلیومتر تا ورودی غربی و ۱۵ کلیومتر از ورودی شرقی فاصله دارد.

گفتنی است؛ عبور مسیر ریل از محدوده شهر، ۱۲ کیلومتر خط ساحلی چابهار، ۱۵ کیلومتر جاده مواصلاتی تهران _ چابهار که از شهر جدید تیس می‌گذرد موقعیت ویژه‌ای را برای این شهر فراهم کرده است.

لازم به ذکر است؛ که شهر جدید تیس با اولویت گردشگری و در درجه دوم مسکونی معرفی شده و مجموع مساحت گردشگری این شهر ۲۰۰۰ هکتار، محدوده مسکونی آن بیش از ۸۰۰ هکتار و سرانه گردشگری در آن ۱۴۰ متر مربع است.

همچنین شهر جدید تیس دارای ۲۷ محله در ناحیه از جاده به سمت دریا بوده و هر کدام از محله ها با سبز راهی به هم متصل می شوند.

تعداد بازدید : ۱,۵۴۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید