جمعه / ۲۴ تیر ۱۴۰۱ / ۱۵:۰۴
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۴۲۳
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

امور مالیاتی هوای مردم و اصناف را داشته باشد/ مالیات باید بر درآمد وضع شود

استاندار سیستان و بلوچستان با تاکید بر اینکه مالیات باید بر درآمد وضع شود، گفت: ما از همکاران امور مالیاتی می خواهیم با ابروی گشاده و و سعه صدر هوای مردم را داشته باشند.

امور مالیاتی هوای مردم و اصناف را داشته باشد/ مالیات باید بر درآمد وضع شود
(جمعه ۲۴ تیر ۱۴۰۱) ۱۵:۰۴

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ حسین مدرس خیابانی صبح جمعه در نشست با مدیر کل و معاونین اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان که به مناسبت هفته فرهنگ مالیاتی برگزار شد، اظهار داشت: اصل موضوع پرداخت مالیات در همه کشورها پذیرفته شده است و پرداخت مالیات برای تمام دولت‌ها از چند جهت اهمیت دارد.

وی افزود : در سیاست های توسعه مالیات سهم پایینی در درآمدهای دولت دارد این در حالی است که بسیاری از کشورها اقتصاد خود را با مالیات اداره می کنند.

استاندار سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: هر چه بتوانیم درآمدهای مالیاتی را با روش های بهینه مالیات بر درآمد محاسبه کنیم به نوعی شکاف منابع در این حوزه بر طرف خواهد شد.

وی تاکید کرد: گاهی مردم انتظار دارند که به درد و دل شان گوش کنید و طبق فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) گشاده رو باشیم.

مدرس خیابانی با تاکید بر مکانیزه کردن سامانه های امور مالیاتی تصریح کرد: مکانیزه کردن سامانه ها به حذف سلیقه های شخصی کمک زیادی می کند.

وی افزود: ما باید برای تشخیص مالیات واحدهای صنفی به جای عامل انسانی خطا پذیر به صورت سامانه ای و بر اساس فرمول قاعده و منطق عمل کرده و با یک وحدت رویه عدالت را رعایت نماییم.

استاندار سیستان و بلوچستان بیان کرد: افزایش پایه های مالیاتی مودیان جز سیاست های خوبی است که موجب می شود بر اساس عدالت افراد جدیدی که مشمول هستند به سبد دریافتی اضافه شوند.

وی ادامه داد: باید توجه کنیم که مالیات بر درآمد است بر این اساس اخذ مالیات از مشاغل پردرآمد در دستور کار قرار گیرد تا عدالت به نحو مطلوب اجرا شود.

مدرس خیابانی تصریح کرد: مدیر باید در مقابل مردم با سعه صدر پاسخگو باشد و به صحبت های آنان گوش فرا دهد چرا که مردم تحت فشارند و باید مراعات آنها را کند.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه باید از درآمدهای نفتی فاصله بگیریم، افزود: لازم است افراد جامانده مالیاتی را وارد سبد مالی خود کنیم.

استاندار سیستان و بلوچستان با تاکید بر اینکه مالیات باید بر درآمد وضع شود، افزود: ما از همکاران امور مالیاتی می خواهیم هوای مردم و اصناف را داشته باشند تا ما هم هوای آنها را داشته باشیم.

تعداد بازدید : ۱,۴۰۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید