یکشنبه / ۲۶ تیر ۱۴۰۱ / ۱۷:۰۰
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۴۲۹
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

قرارگاه «غدیر » ویژه توسعه منطقه سیستان آغاز به کار کرد

وزیر کشور گفت: قرارگاه «غدیر» ویژه توسعه منطقه سیستان مستقر و بازدیدها مستمراً ادامه خواهد داشت تا کارها و پروژه ها با سرعت به پیش برود.

قرارگاه «غدیر » ویژه توسعه منطقه سیستان آغاز به کار کرد
(یکشنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۱) ۱۷:۰۰

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ احمد وحیدی، وزیر کشور در جریان سفر به سیستان اظهار داشت: در این سفر تصمیمات بسیار خوبی گرفته و مصوبات سابق نیز پیگیری شد.

وی افزود: مقرر شد بحث صادرات سوخت از این منطقه با قدرت پیگیری شود و در آینده بسیار نزدیک راه اندازی شده تا مردم سیستان از این تجارت بهره مند و درآمد مناسبی داشته باشند.

وزیر کشور خاطرنشان کرد: در رابطه با مسئله آب مقرر شد تا ۲ دکل جدید حفاری چاه ژرف وارد منطقه سیستان شود و چاه هایی که موجود است به سرعت برای انتقال آب و مصرف وارد مدار گردد و به طور روزانه ۱۰۰۰ متر مکعب آب را توزیع کنند.

وی ادامه داد: همچنین در مورد آب هایی که اعلام شده بود از منطقه خارج می شود؛ مقرر شد تا با عکس برداری یک هزارم از منطقه مطالعات لازم راجع به نحوه استفاده از این منابع آبی که بسیار با اهمیت است صورت گرفته و اقدامات لازم انجام شود.

وحیدی گفت: در رابطه با طرح های اشتغال زا‌ منطقه سیستان نیز منابع مشخص قابل توجه و خوبی به آن اختصاص داده شده که باید توسط نهادهای متولی اقدامات لازم برای تسریع این امر صورت گیرد.

وی بیان کرد: طرح های دیگری نیز در سیستان نیاز به تسریع دارند از جمله نصب پنل های خورشیدی که سرمایه گذار اعلام آمادگی کرده و باید به سرعت انجام شود.

وزیر کشور افزود: در بحث منطقه آزاد سیستان مقرر شد تا در اجرای آن تسریع و اساسنامه آن به سرعت در دولت تنظیم شود همچنین مراحل قانونی خود را طی کند تا بتوانیم منطقه آزاد را نیز در این منطقه داشته باشیم.

وی با اشاره به خواهرخواندگی زابل و سایر شهرها اذعان کرد: مصوب شد تا شهرهای دیگر به عنوان معین به کمک این منطقه آمده تا مسائل استان با سرعت بیشتری حل شود.

وحیدی ادامه داد: دولت در خصوص بازگشایی بازارچه‌های مرزی نظر موافق دارد، اما متاسفانه بازارچه مرزی میلک از سوی حکومت افغانستان بسته شده و دولت نیز رایزنی های لازم را در رابطه با بازگشایی آن خواهد داشت.

وی تصریح کرد: تلاش ها در رابطه با دریافت حق آبه صورت می گیرد و امیدواریم مسئولان کابل نیز به تعهدات خود عمل کرده تا نتیجه خوبی حاصل شود.

تعداد بازدید : ۱,۵۱۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید