شنبه / ۲۲ اَمرداد ۱۴۰۱ / ۱۲:۱۲
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۴۸۹
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

تزریق دُز یادآور واکسن کماکان راه ‌حل پیشگیری از شیوع کرونا

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به شیوع کرونا بهترین راهکار برای جلوگیری از این ویروس تزریق دُز یادآور است.

تزریق دُز یادآور واکسن کماکان راه ‌حل پیشگیری از شیوع کرونا
(شنبه ۲۲ اَمرداد ۱۴۰۱) ۱۲:۱۲

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ حسین مدرس خیابانی روز شنبه در نشست ستاد استانی مدیریت و مقابله با ویروس کرونا اظهار داشت: طبق آخرین رنگ بندی اعلام شده ۱۶ شهرستان در وضعیت زرد کرونایی و ۱۰ شهرستان در وضعیت آبی کرونا قرار دارند.

وی افزود: در هفته گذشته ۷۱۳ مورد به ویروس کرونا مبتلا و ۲۰۱ مورد بستری و ۵ نفر نیز متاسفانه بر اثر بیماری کووید ۱۹ جان باختند.

استاندار سیستان و بلوچستان با تاکید بر تزریق دُز یادآور تصریح کرد: متاسفانه در هفته گذشته ۵ نفر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باختند اما به یاد داشته باشیم بخش اعظمی از این افراد کسانی ‌هستند که واکسن تزریق نکرده‌اند لذا مردم تزریق دز یادآور را جدی بگیرند.

وی تصریح کرد: ۲ هزار و ۱۴۸ نفر در حوزه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، ۵۶۳ نفر در دانشگاه علوم پزشکی زابل، ۲ هزار و ۹۰۵ نفر در محدوده دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر در هفته گذشته اقدام به تزریق واکسن کردند.

مدرس خیابانی ادامه داد: اعزام اکیپ‌های سیار واکسیناسیون درحاشیه شهر، مراکز پر جمعیت و ادارات نیز یکی از عواملی است که موجب افزایش میزان تزریق واکسن شده است.

وی بیان کرد: راهکار اساسی برای کنترل ویروس کرونا اطلاع رسانی و تبلیغات محیطی، اعزام اکیپ های سیار واکسیناسیون و استفاده از ابزارهای تشویقی و تنبیهی است.

استاندار سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: از ظرفیت صدا سیما، علما، روحانیون، ائمه جمعه، صاحبان کلام برای ترغیب جامعه به تزریق واکسن اقدام کنند.

وی اذعان کرد: خوشبختانه میزان ابتلا نسبت به هفته گذشته ۳۷ درصد کاهش یافته اما شکننده بوده و باز هم جدی گرفتن شیوه نامه های بهداشتی و تزریق دٌز یادآور گامی اساسی در مبارزه با ویروس کرونا است.

مدرس خیابانی با بیان اینکه سال تحصیلی جدید به صورت حضوری خواهد بود تاکید کرد: تهویه کلاس ها همچنین تزریق دُز یادآور واکسن برای دانش‌آموزان، دانشجویان، معلمان و اساتید در دستور کار قرار گیرد.

وی افزود: شعب بانک توسعه تعاون، صادرات، قرض‌الحسنه مهر ایران، ملی، پست بانک بیشترین میزان تزریق واکسن را داشته اند.

تعداد بازدید : ۱,۱۴۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید