یکشنبه / ۳۰ اَمرداد ۱۴۰۱ / ۱۷:۰۹
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۵۰۶
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
استاندار:

حدود یک هزار پروژه در ایام هفته دولت به بهره برداری می رسد

استاندارگفت: دستاوردها، اقدامات و فعالیت های مهمی در استان سیستان و بلوچستان در طول عمر یکساله دولت سیزدهم انجام شده که ماحصل این اقدامات بهره برداری از حدود یک هزار پروژه در ایام هفته دولت می باشد.

حدود یک هزار پروژه در ایام هفته دولت به بهره برداری می رسد
(یکشنبه ۳۰ اَمرداد ۱۴۰۱) ۱۷:۰۹

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ حسین مدرس خیابانی"استاندار سیستان و بلوچستان" عصر روز شنبه در نشست با خبرنگاران اظهار داشت: حدود هزار پروژه عمرانی در هفته دولت به بهره برداری می رسدکه از لحاظ اعتباری نسبت به پروژه های هفته دولت در سال گذشته نزدیک به 4 برابر رشد داشته است.

مدرس خیابانی ادامه داد:همچنین عملیات اجرایی نزدیک به 200 پروژه با اعتباری بالغ بر 10 هزار میلیارد تومان طی این هفته آغاز می گردد.

وی افزود: در حوزه راهسازی افتتاح کلان پروژه راه آهن زاهدان – خاش و ترمینال مسافربری خاش به طول 155 کیلومتر با اعتبار هزینه شده 2230 میلیارد تومان به بهره برداری می رسد.

استاندار گفت: افتتاح قریب به  150 کیلومتر راه اصلی و بزرگراه با حجم سرمایه گذاری 1800 میلیارد تومان در سطح استان انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: در حوزه احداث راه روستایی 280 کیلومتر راه روستایی با حجم سرمایه گذاری 1960 میلیارد تومان انجام شده است. همچنین اصلاح و حذف 20 نقطه حادثه خیز در سطح استان انجام شده است.

حسین مدرس خیابانی بیان داشت: بهره برداری بیش از 4هزار واحد مسکن روستایی و شهری و آغاز عملیات اجرایی احداث 8300 واحد مسکن طرح نهضت ملی از برنامه های هفت دولت است.

وی عنوان کرد: 63 دستگاه پل بزرگ و کوچک در سطح استان از جمله پل های بزرگ صفرزایی- مهرستان- کورکلکلیان و نهراب با حجم اعتبار 400 میلیارد تومان به بهره برداری می رسد.

استاندار به تشریح اقدامات دولت در حوزه آب پرداخت و گفت:حفر، لایروبی، کف شکنی و تجهیز بیش از 100 حلقه چاه جهت تامین آب پایدار در مناطق شهری و روستایی از جمله 10 چاه منطقه حرمک که با اضافه شدن این چاه ها بیش از 1000 لیتر بر ثانیه به حجم آبرسانی به سطح استان اضافه شد و همچنین افزایش۱۵ هزار متر معکبی ظرفیت شیرین سازی آب در شهر زاهدان از اقدامات انجام شده در حوزه تامین آب است و علاوه بر این آبرسانی به 150 روستا در سطح استان به طول 850 کیلومتر اجرای شبکه در قالب پروژه های جهاد آبرسانی خیری، پروژه های ملی و استانی نیز انجام شده که از این تعداد 60 پروژه افتتاح گردیده و حدود 90 پروژه قابلیت افتتاح در  هفته دولت را دارد.

وی گفت: آغاز آبگیری سد شهری کور با ظرفیت 100 میلون مترمکعب  در هفته دولت انجام خواهد شد.

مدرس خیابانی خاطرنشان کرد: حفر 4 حلقه چاه ژرف ( سه حلقه در حوزه سیستان- یک حلقه در گشت سراوان)، اجرای 6/6 کیلومتر خط انتقال و شیرین سازی 1000 متر مکعب و همچنین انتقال 150 میلیون متر مکعب آب از چاه نیمه شماره 4 به 3 و 2 به1  برای حفظ منابع آب موجود از اقدامات انجام شده در حوزه تامین آب در استان است.

نماینده عالی دولت در استان در ادامه این نشست خبری به اقدامات انجام شده طی یکسال اخیر  در  حوزه گاز پرداخت و گفت: بهره برداری از 650 کیلومتر خط انتقال گاز شهری و روستایی و همچنین بهره برداری بیش از 220 کیلومتر خط انتقال گاز بین شهری (خطوط سیستان- خاش- بزمان- میرجاوه- محمدان و...) از جمله اقدامات انجام شده است.

وی افزود: گاز دار شدن 125 روستا و گاز دار کردن 11 واحد صنعتی بزرگ، افزایش حدود 28 هزار مشترک جدید گاز شهری از دیگر اقدامات است.

مدرس خیابانی ادامه داد: در حوزه مدرسه سازی نیز بهره برداری از حدود 1400 کلاس درس شامل 30 کلاس شبانه روزی و 34 کلاس فنی و حرفه ای و مابقی در مقاطع ابتدایی و متوسطه در ایام هفته دولت به بهره برداری خواهد رسید.

وی افزود: تجهیز 2200 کلاس به سیستم گرمایشی و 2400 کلاس به سیستم اسپیلت (سرمایشی و گرمایشی)، همچنین تجهیز بیش از 3000 کلاس درس به امکانات کامپیوتر- کپی- پرینتر و پنکه سقفی از دیگر اقدامات انجام شده در حوزه آموزشی است.

وی ادامه داد: تامین مودم و ترافیک رایگان برای هوشمندسازی بیش از 2000 مدرسه درسطح استان انجام شده است.

استاندار اقدامات انجام شده در حوزه ورزش را عنوان کرد و گفت: بهره برداری بیش از 70 فضای ورزشی روباز در سطح استان شامل 4 زمین چمن بزرگ در شهرهای پیشین- زهک- خاش و چابهار انجام خواهد شد.

وی اظهار داشت: پروژه های سالن 2000 نفری چابهار و خانه کشتی زابل نیز در شرف اتمام است.

مدرس خیابانی خاطر نشان کرد: در طی یکساله گذشته 259 مسابقه در سطوح بین المللی و کشوری در استان انجام گرفته و حضور فعال 233 قهرمان ملی و بین المللی در استان در رشته های مختلف ورزشی را داشته ایم.

وی بیان داشت: در حوزه بهداشت و درمان نیز افزایش 113 تخت فعال بیمارستانی به سرانه استان، همچنین تجهیز 3 مرکز عمده درمانی به تجهیزات سی تی اسکن- ام آر آی و آنژیوگرافی انجام شده است.

این مقام عنوان کرد:بهره برداری از 37 مرکز بهداشت و خانه سلامت شهری و روستایی در سطح استان و  28 پایگاه اورژانس بین جاده ای انجام و در ایام هفته دولت به بهره برداری می رسد.

استاندار در این نشست خبری اظهار داشت: اجرای 720 کیلومتر فیبر نوری زمینی و اتصال 655 روستای بالای 20 خانوار به اینترنت پرسرعت انجام شده که جمع تعداد روستاها به 2548 عدد رسیده است.

حسین مدرس خیابانی در ادامه این نشست خبری به تشریح اقدامات انجام شده در حوزه برق پرداخت و گفت: 285 کیلومتر شبکه برقرسانی روستایی اجرا شده  که با اجرای آن 11 روستای فاقد برق نیز برقدار شده اند. علاوه بر این 100 کیلومتر خط انتقال و تقویت خطوط انتقال شهری انجام شده است.

وی بیان داشت: نزدیک به 160 مگاوات تولید برق در استان افزایش یافته و عملیات اجرایی تولید 320 مگاوات برق  از طریق انرژی های تجدید پذیر با سرمایه گذاری آغاز شده است.

استاندار در ادامه اقدامات انجام شده در حوزه مرز را تشریح کرد و گفت: عملیات اجرایی بازارچه های خرده فروشی ریمدان – میرجاوه – کوهک آغاز شده و در بازارچه پیشین با اتمام رسیده است.

وی ادامه داد: در حوزه اقتصادی (کشاورزی و منابع طبیعی) بیش از 100 طرح کشاورزی، صنعتی، گردشگری و ... با بیش از 1500 میلیارد تومان سرمایه گذاری و اشتغال 1600 نفر از جمله کنسرو ماهی کنارک- ساندویچ پانل زاهدان- تولید قطعات فولادی و... به بهره برداری می رسد.

همچنین در مدت یکساله عمر دولت سیزدهم افزایش 150 تن تولیدات شیلاتی ماهیان گرمابی و سردابی در سطح استان انجام شده است.

مدرس خیابانی گفت: صید حدود 260 هزار تن محصولات شیلاتی از سواحل جنوبی استان و تولید بیش از 1000 تن میگوپرورشی در مزارع استان، احیا و بازگشت به مدار تولید 38 واحد صنعتی و معدنی با میزان اشتغال بیش از 700 نفر و اعتبار نزدیک به 1000 میلیارد تومان از دیگر اقدامات انجام شده در طی یکساله عمر دولت سیزدهم در سطح استان است.


تعداد بازدید : ۱,۰۰۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید