یکشنبه / ۳۰ اَمرداد ۱۴۰۱ / ۱۷:۱۳
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۵۰۷
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

مصوبه قرارگاه غدیر در خصوص خط انتقال آب چاه ژرف شماره ۳ اجرایی شد

استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به راه‌اندازی آب شیرین کن یک هزار متر مکعبی چاه ژرف شماره ۳ منطقه سیستان گفت: خط انتقال ۶.۶ کیلومتری این چاه ژرف نیز در هفته دولت بهره‌برداری می‌شود.

مصوبه قرارگاه غدیر در خصوص خط انتقال آب چاه ژرف شماره ۳ اجرایی شد
(یکشنبه ۳۰ اَمرداد ۱۴۰۱) ۱۷:۱۳

به گزارش روابط‌عمومی استانداری؛ حسین مدرس خیابانی در نشست قرارگاه غدیر اظهارداشت: با تشکیل قرارگاه غدیر همه در جریان الویت های منطقه سیستان قرار گرفتند و یک برنامه ریزی درست برای پیشبرد این اهداف صورت گرفت.

وی ادامه داد: یکی از مسائل مهم در سیستان اشتغال بوده که هم‌اینک بسته اشتغال سیستان در حال اجراست اما باید شتاب گیرد.

استاندار سیستان و بلوچستان تاکید کرد: در حوزه آب باید با برنامه ریزی وابستگی خود را از منابع نا مطمئن جدا کنیم و به خود کفایی و خود اتکایی در حوزه تامین آب برسیم.

وی تصریح کرد: آب چاهک ها می تواند بخشی از نیاز بخش‌های صنعت، معدن، کشاورزی، شیلات و گردشگری منطقه سیستان را تامین کند.

مدرس خیابانی بیان کرد: هرکس تمایل به سرمایه‌گذاری در منطقه سیستان را دارد تامین آب آن از طریق چاهک با رعایت الزامات آب منطقه‌ای بلامانع است.

وی خاطرنشان کرد: اشتغال و معیشت مردم منطقه سیستان یکی دیگر از اهداف قرارگاه غدیر است که ما باید بتوانیم مردم را در منطقه سیستان ماندگار کنیم چرا که این سکونت در حفظ امنیت پایدار موثر است.

استاندار سیستان و بلوچستان بیان کرد: یکی دیگر از ظرفیت های استان مرز است که در این راستا مقدمات ایجاد گذر سوختی با مرز افغانستان فراهم شده و ما می خواهیم مشابه آنچه در بلوچستان با مرز پاکستان داریم در سیستان نیز ایجاد کنیم که در مرحله اول مرزنشینان تا شعاع ۲۰ کیلومتر مرز و در مرحله دوم تا شعاع ۵۰ کیلومتری بتوانند از مواهب گذر سوختی استفاده کنند

وی اذعان کرد: محور بعدی قرارگاه غدیر ارتقای شاخص های عمرانی در منطقه سیستان است تا بتوانیم از این طریق به توسعه سیستان و استان کمک کنیم.


تعداد بازدید : ۱,۰۵۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید