شنبه / ۵ شهریور ۱۴۰۱ / ۰۲:۲۲
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۵۲۴
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

سیستان و بلوچستان در مسیر توسعه قرار گرفته است/ همدلی مهمترین اولویت پیشرفت

وزیر دادگستری گفت: خوشبختانه استانداری توانمند، سکان مدیریت سیستان و بلوچستان را برعهده گرفته و اتحاد و همدلی بی نظیری در بین مدیران استانی دیده می شود که نقش مهمی در توسعه این خطه دارد.

سیستان و بلوچستان در مسیر توسعه قرار گرفته است/ همدلی مهمترین اولویت پیشرفت
(شنبه ۵ شهریور ۱۴۰۱) ۰۲:۲۲

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ امین حسین رحیمی در جریان سفر به سیستان و بلوچستان با حضور در برنامه «استان‌‌ساز» شبکه هامون اظهار داشت: در این استان انقلاب اسلامی کارهای فراوانی انجام داده اما به علت وجود مشکلات مزمن در این منطقه هنوز نیاز به کار بیشتری وجود دارد.

وی افزود: به مناسبت هفته دولت ۱۰ روز مرخصی برای زندانیان استان سیستان و بلوچستان که شرایط اخذ مرخصی داشته و جرایم امنیتی ندارند، اختصاص می‌یابد.

وزیر دادگستری خاطر نشان کرد: انجام یک حرکت جهشی ملی برای توسعه سیستان و بلوچستان ضرورت دارد.

وی ادامه داد: با اتحاد و همدلی موجود ۹۸۳ پروژه با اعتبار ۸ هزار میلیارد تومان در هفته دولت امسال به بهره برداری رسیده که نسبت به مدت مشابه ۴ برابر رشد داشته و تک تک آنها قابل رویت است.

رحیمی اذعان کرد: همچنین عملیات اجرایی ۲۰۰ پروژه با اعتبار ۱۰ هزار میلیارد تومان در هفته دولت آغاز خواهد شد و پروژه راه آهن زاهدان به خاش نیز به طول ۱۵۵ کیلومتر در روزهای آتی با حضور مقامات کشوری به بهره برداری می رسد.

وی افزود: پروژه های نیمه تمام زیادی در کشور وجود دارد که عزمی جدی برای به سرانجام رساندن این پروژه ها صورت گرفته است.

وزیر دادگستری بیان کرد: افتتاح ۱۵۵ کیلومتر راه اصلی و بزرگراه، آسفالت ۳۰۰ کیلومتر راه روستایی و آغاز عملیات اجرایی ساخت ۴ هزار واحد مسکن روستایی نیز از جمله اقدامات خوبی بوده که در این استان انجام گرفته است.

وی تصریح کرد: آبرسانی به ۱۵۰ روستا در سطح استان، آغاز آبگیری سد شهری کور با ظرفیت ۱۰۰ میلیون متر مکعب، حفر ۴ حلقه چاه ژرف و شیرین سازی آب یکی از چاه‌های ژرف، بهره برداری از ۱۵۰ کیلومتر خط انتقال گاز شهری و روستایی، تجهیز بیش از ۲۰۰۰ کلاس به سیستم گرمایشی و تجهیز ۲۴۰۰ کلاس به سیستم سرمایشی نیز از اقدامات مهمی بوده که در این منطقه به سرانجام رسیده است.

رحیمی عنوان کرد: رتبه اول در طرح نهضت ملی مسکن، رتبه اول جذب تسهیلات تبصره ۱۸ اشتغال، رتبه چهارم اشتغال در کشور، رتبه دوم در ایجاد خانه های خلاق، رتبه دوم در توسعه ورزش های همگانی و رتبه چهارم سازمان صمت در جذب اعتبارات واحدهای تولیدی نمایانگر این است که این خطه از میهن اسلامی جهش به سمت توسعه را آغاز کرده و گام های بلندی در این راستا برداشته شده که با تکمیل آنها امیدواریم در پایان این دولت شاهد چهره دیگری از این استان باشیم.

تعداد بازدید : ۱,۰۵۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید