پنج شنبه / ۱۰ شهریور ۱۴۰۱ / ۱۲:۲۳
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۵۵۷
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

طرح توانمندسازی بانوان سرپرست خانوار در دستور کار دولت سیزدهم قرار دارد

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: طرح توانمند سازی بانوان سرپرست خانوار توسط دولت سیزدهم تهیه و تدوین شده و پس از تصویب در کمیسیون مجلس برای تصویب نهایی به صحن مجلس شورای اسلامی خواهد رفت.

طرح توانمندسازی بانوان سرپرست خانوار در دستور کار دولت سیزدهم قرار دارد
(پنج شنبه ۱۰ شهریور ۱۴۰۱) ۱۲:۲۳

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ انسیه خزعلی روز پنجشنبه در جریان سفر به زاهدان در حاشیه ادای احترام به مقام شامخ شهدای این شهر اظهارداشت: در مورد زنان سرپرست خانوار که به عنوان یکی از مسائل و تکالیف معاونت زنان ریاست جمهوری مطرح است ما وظیفه داریم که طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار را به مجلس شورای اسلامی ارئه دهیم که به الحمدالله مراحل کار و تدوین آن انجام شده و ان شالله ابتدا کمیسیون مجلس تصویب کند.

وی بیان کرد: در ارتباط با کار عملی و پشتوانه که برای زنان سرپرست خانوار در دولت سیزدهم انجام شده الحمدالله در ستاد ملی زن و خانواده صندوق ضمانت زنان سرپرست خانواده برای اینکه ضمانت تسهیلاتی را که برای اشتغال دریافت می‌کنند را داشته باشد با کمک وزارت کار و وزارت اقتصاد تصویب شد.

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: زنانی که در دهک‌های یک تا پنج هستند و امکان آوردن ضامن را ندارند خود دولت ضمانت آنان را انجام می‌دهد تا دغدغه‌ای را در این زمینه نداشته باشند و با فراق بال و عزتمندی روی پای خودشان بایستند.

وی تصریح کرد: در استان‌هایی که تا کنون سفر داشتیم اعتباراتی را بدین منظور تزریق کردیم که امیداواریم برای سیستان و بلوچستان این همکاری را با بخش بانوان و کارآفرینان داشته باشیم و کارآفرینان زن را پشتیبانی کنیم برای اینکه بتوانند کارجوهای سرپرست خانوار را تحت پوشش قرار دهند و از صفر تا ۱۰۰ کار کارآفرینی و کسب و کار پایدار را با نگاه خانواده محور یعنی حتما خانواده مشارکت داده شود زنان سرپرست خانوار با فرزندانشان و ترجیحا برای فرزندانشان کار فراهم شود و بعد هم بتوانند ضمانت بازار را داشته باشند که دغدغه خانم‌های سرپرست خانوار برای فروش محصولشان نداشته باشند.

خزعلی با اشاره به سفر خود به سیستان و بلوچستان افزود: در سفر اول رییس جمهور به این استان با توجه به اینکه هنوز مسوولیت نداشتم موفق نشدم آیت الله رییسی را در این سفر همراهی کنم بدنبال فرصتی بودم که به سیستان و بلوچستان بیایم و حرکتی را که برای بانوان سایر استانها انجام شده برای این استان انجام شود البته کارهایی در سایر استانهای کشور و این استان آغاز شده است.

وی تصریح کرد: البته مسائل سیستان و بلوچستان از مرکز کشور پیگیری می‌شد و امروز به صورت رسمی به این استان سفر کردیم تا در خدمت بانوان این استان باشیم تا در بخش‌های مختلف توانمندسازی زنان و بانوان سرپرست خانوار و آسیب زدایی از زنان و خانواده برنامه‌هایی را ارائه دهیم.

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: برای اینکه بتوانیم اعتباراتی را در زمینه توانمندسازی بانوان در سیستان و بلوچستان جذب کنیم به این استان سفر کردیم.

تعداد بازدید : ۱,۰۲۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید