سه شنبه / ۲۲ شهریور ۱۴۰۱ / ۱۲:۴۷
سرویس : اخبار اربعین
کد خبر : ۱۱۵۹۴
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار اربعین

بیش‌از ۲۲ هزار زائر پاکستانی از مرزهای سیستان و بلوچستان وارد ایران شدند

سخنگوی ستاد اربعین سیستان و بلوچستان گفت: از ابتدای مردادماه تاکنون ۲۲هزار و ۳۵۵ زائر پاکستانی از طریق ۲ مرز میرجاوه و ریمدان وارد این استان و سپس عازم عتبات عالیات و کربلای معلی شدند.

بیش‌از ۲۲ هزار زائر پاکستانی از مرزهای سیستان و بلوچستان وارد ایران شدند
(سه شنبه ۲۲ شهریور ۱۴۰۱) ۱۲:۴۷

به گزارش روابط‌عمومی استانداری؛ جواد قنبری اظهارداشت: از این تعداد ۱۲ هزار و ۳۸۴ زائر از طریق پایانه مرزی ریمدان شهرستان دشتیاری و ۹ هزار و ۹۷۱ زائر از طریق پایانه مرزی شهرستان میرجاوه وارد استان شده‌اند که عمدتاً توسط اتوبوس عازم مشهد و قم شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه تقاضای اهالی سیستان و بلوچستان برای شرکت در پیاده روی اربعین افزایش داشته، ادامه داد: ۲۱ هزار و ۷۴۱ نفر از هم استانی‌ها در سامانه سماح نامنویسی کردند.

سخنگوی ستاد اربعین سیستان و بلوچستان با تاکید بر اینکه هم‌اینک به همت دستگاه‌های مختلف و گروه‌های مردمی همه امکانات لازم برای رفاه حال زائران پاکستانی در استان فراهم شده، افزود: از ماه‌ها قبل برنامه ریزی‌ها برای ورود زائران اربعین از ۲ مرز ریمدان و میرجاوه انجام گرفته بود و زیرساخت‌های لازم بویژه مرز ریمدان احداث شده است.

وی با اشاره به اینکه امسال مرز ریمدان در جنوب استان برای نخستین بار برای ورود زائران تعیین شده، خاطرنشان کرد: میزان ورودی زائران پاکستانی از طریق پایانه مرزی میرجاوه نسبت به مدت مشابه آخرین مرحله ورود پیش از شیوع بیماری کرونا حدود ۹۰ درصد کاهش داشته که علت اصلی آن وقوع سیل در این کشور است و در این حوزه نیز ما با عزیزانمان در کشور همسایه ابراز همدردی می‌کنیم.

قنبری تصریح کرد: مرز ریمدان قبل از آغاز روند ورود زوار پاکستانی هیچ گونه زیرساختی نداشت، اما با تلاش دستگاه‌های اجرایی هم‌اینک این مرز هیچ مشکل و نقصی برای ورود زوار ندارد.

وی عنوان کرد: برای رفاه حال زوار گیت های ورودی مرز ریمدان از ۲ گیت به ۱۶ گیت افزایش یافته، ۵۳ کیلومتر لکه گیری آسفالت انجام شده و برای تامین آب علاوه بر وجود مخازن آب به صورت سقایی و تامین آب معدنی ۲ خط لوله انتقال آب به طول ۳۰ کیلومتر به مرز ریمدان ایجاد شده است.

تعداد بازدید : ۹۹۴
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید