یکشنبه / ۱۷ مهر ۱۴۰۱ / ۱۴:۴۴
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۶۴۷
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

استاندار سیستان و بلوچستان هفته وحدت را گرامی داشت

حسین مدرس خیابانی، استاندار سیستان و بلوچستان با صدور پیامی هفته وحدت را گرامی داشت.

استاندار سیستان و بلوچستان هفته وحدت را گرامی داشت
(یکشنبه ۱۷ مهر ۱۴۰۱) ۱۴:۴۴
به گزارش روابط عمومی استانداری متن پیام به شرح زیر است: 
 
بسمه تعالی
وَاعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِیعًا وَلَا تَفَرَّقُوا وَاذْکُرُوا نِعْمَتَ اللَّهِ عَلَیْکُمْ 
و همگی به رشته (دین) خدا چنگ زده و به راههای متفرّق نروید، و به یاد آرید این نعمت بزرگ خدا را. (سوره آل عمران آیه ۱۰۳)
 
هفته وحدت مصادف با دوازدهم تا هفدهم ربیع‌الاول، میراث گرانبهای بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی(ره) به عنوان پرچم دار وحدت مسلمانان در پی پیشنهاد بی نظیر آیت الله خامنه ای (مدظله العالی) با هدف اتحاد و نزدیک شدن تمامی مذاهب اسلامی است تا زمینه همبستگی و همدلی جهان اسلام را بیش از پیش فراهم آورد.
 
روشن است که وحدت میان مسلمانان و اتحاد بین گروه های اسلامی امری لازم و ضرروی است زیرا وحدت میان شیعه و سنی باعث می شود تا جهان اسلام به عنوان ید واحده، دژ و حصن حصار یکپارچه مقابل دسیسه های قدرت های استکباری مصون بماند و ما امروز به عنوان امت واحده در برابر این نعمت الهی قرار داریم.  
 
حوادث روزهای اخیر استان یک پیام مهم برای جهانیان و دشمنان داشت؛ که هیچ توطئه ای نمی‌تواند وحدت موجود بین اقوام و طوایف مختلف سیستان و بلوچستان اعم از شیعه و سنی را دچار خدشه کند.
 
دشمن این روزها در حالی که خودش در موضع ضعف قرار دارد به دنبال ایجاد یاس و ناامیدی برای مردم در جای جای ایران قوی به ویژه استان های مرزی است چراکه به عینه درک می‌کند سیستان و بلوچستان به عنوان پایتخت وحدت اسلامی با همبستگی    بی مثالش هر روز بیش از پیش به پیشرفت و آبادانی نزدیک می‌شود.
 
مردم غیور و مرزدار سیستان وبلوچستان به خوبی واقف‌اند که تلاش دشمنان نمی تواند موجب بر هم زدن وحدت و انسجامی که به قدمت این دیار اساطیری در عمق جان آنها ریشه تنیده، بشود که صد البته با وجود علمای آگاه شیعه و سنی، ائمه جمعه و جماعات، سران طوایف، معتمدین، متنفذین و صاحبان قلم و بیان، دشمنان هر بار شکستی سخت تر از گذشته متحمل شده و می شوند و سیستان وبلوچستان همواره به عنوان منادی وحدت در کشور شناخته می شود.
 
اینجانب ضمن گرامیداشت فرارسیدن هفته وحدت و تبریک میلاد سراسر نور و رحمت نبی مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) از خداوند متعال مجد و عظمت نظام اسلامی و سلامتی و بهروزی تمامی مردم شریف و صبور استان را مسئلت می نمایم.
 
حسین مدرس خیابانی
استاندار سیستان و بلوچستان
۱۲ ربیع الاول ۱۴۴۴
 
تعداد بازدید : ۱,۲۵۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید