پنج شنبه / ۱۲ آبان ۱۴۰۱ / ۰۸:۲۲
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۶۸۵
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

پروژه‌های راه همچنان در صدر اولویت‌های سیستان و بلوچستان

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به ظرفیت های استان آب و راه یکی از اولویت های مهم استان است.

پروژه‌های راه همچنان در صدر اولویت‌های سیستان و بلوچستان
(پنج شنبه ۱۲ آبان ۱۴۰۱) ۰۸:۲۲

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ منصور بیجار در نشست بررسی آخرین وضعیت پروژه‌های راهسازی استان اظهار داشت: اجرای پروژه‌های راه اهمیت فراوانی دارد چرا که یکی از موضوعات مهم استان در سند آمایش نیز همین موضوع راه است.

وی افزود: اگر مسئله خشکسالی و مشکلات ناشی از کمبود آب نبود قطعا الویت اول استان سیستان و بلوچستان راه و حمل نقل قلمداد می‌شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری سیستان و بلوچستان گفت: در یک سال گذشته از محل مصوبات سفر ریاست جمهوری پروژه های راه پیشرفت خوبی داشته است.

وی تصریح کرد: امیدواریم با همکاری و همدلی نهادهای متولی و دستگاه های اجرایی بتوانیم علی رغم محدویت ها تحرک خوبی در پروژه‌های عمرانی اجرا کنیم.

عطاء اله اکبری نیز در این نشست اظهار داشت: تمام پروژه های راهسازی شمال استان با وجود اینکه این اداره کل هنوز تخصیص اعتباری پیوست قانون ۱۴۰۱ را از ابتدای سالجاری دریافت نکرده فعال و در حال کار هستند.

وی بر برنامه ریزی هدفمند به منظور بهره برداری از ۷۰ کیلومتر بزرگراه تا پایان سالجاری در محدوده فعالیت اداره کل راه و شهرسازی شمال استان تاکید کرد و افزود: نخواهیم گذاشت بستری که برای تکمیل کریدور شمال - جنوب و شرق به غرب خیز برداشته شده است از دست برود.

مدیر کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان میزان بدهی به پیمانکاران راه سازی استان را افزون بر ۵۰۰ میلیارد تومان اعلام و بر ادامه فرآیند تکمیل وبهره برداری از پروژه های راهسازی استان تاکید کرد.

اکبری تصریح کرد: در حال حاضر این اداره کل به منظور رشد ترانزیت و تجارت، افزایش سرعت انتقال بار و مسافر، ارتقای ایمنی کاربران جاده ای تمام تلاش خود را به ساخت باند دوم در محورهای زاهدان- میرجاوه، زاهدان- نصرت آباد. زاهدان- زابل زاهدان- بیرجند، زاهدان - خاش (قطعه یک بطول ۲۰کیلومتر ) زابل- زهک و همچنین احداث راه اصلی در مسیرهای اسکل آباد- بزمان. خاش –روتک و همچنین ساخت پل شیله معطوف نموده است.

وی با بیان اینکه منابع اعتباری راهسازی سیستان و بلوچستان از محل منابع ملی تامین می شود، گفت: هم اینک همه مسئولان در تلاشند بتوانیم سهم اعتباری ۱۴۰۱خود را از تخصیص دریافت و با پرداخت بخشی از بدهی بوجود آمده پیمانکاران حوزه راه استان فرآیند ساخت را سرعت بخشیده و همانطور که به شهروندان گرامی وعده داده بودیم شاهد تکمیل شبکه بزرگراهی استان تا حدود سه سال آینده باشیم.

مدیر کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان از همه پیمانکاران که با وجود طلب سنگین از تعطیلی کارگاهها جلوگیری کردند تا آرزوی ۳۰ساله مردم استان در جهت داشتن محورهای دوبانده زودتر محقق شود قدردانی کرد.

تعداد بازدید : ۱,۱۵۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید