پنج شنبه / ۱۲ آبان ۱۴۰۱ / ۱۵:۳۰
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۶۸۹
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

تمامی ظرفیت‌ کشور برای گازرسانی به مردم سیستان و بلوچستان بسیج شده است

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: همه ظرفیت های گازی کشور در این خطه بسیج شده‌اند تا شهرستان های این استان به سرعت از این نعمت الهی بهره مند شود.

تمامی ظرفیت‌ کشور برای گازرسانی به مردم سیستان و بلوچستان بسیج شده است
(پنج شنبه ۱۲ آبان ۱۴۰۱) ۱۵:۳۰
به گزارش روابط عمومی استانداری؛ حسین مدرس خیابانی در حاشیه کلنگ زنی خط لوله گاز «پالیزان-پسکوه-سوران-زابلی» اظهار داشت: هر کار بزرگی که در حال انجام است رد پایی از جهاد نصر در آن دیده می‌شود که نشان میدهد رزمندگان دفاع مقدس هنوز پای کار هستند.
 
وی افزود: حضور پیمانکاران قدرتمند نوید کاهش طول عمر پروژه ها در استان را می دهد.
 
استاندار سیستان و بلوچستان با تاکید بر اینکه اقدام به موقع و همراهی مردم در سرعت پروژه ها تاثیر فراوانی دارد، تصریح کرد: خوشبختانه همکاری مردم این استان بی‌نظیر است و مردم این خطه حتی زمین های خود را می بخشند تا پروژه اجرا شود.
 
وی بیان کرد: باید قدر امنیتی که به برکت خون شهدا حاصل شده دانست چرا که حیف است روند توسعه استان تحت الشعاع اتفاقات اخیر قرار گیرد.
 
مدرس خیابانی تاکید کرد: دو محور اصلی توسعه استان آب و راه است که باید برای توسعه این دو محور تلاش شود.
 
وی افزود: نقش بزرگان و  متنفذین در جهت القای وحدت و امنیت اهمیت فراوانی دارد چرا که اگر پیشرفت این استان را میخواهیم باید سعی کنیم تا این حرکت به سمت توسعه متوقف نشود.
 
 استاندار سیستان و بلوچستان اظهار داشت: در سند توسعه کشور به ۶ مزیت تحولی اشاره شده است که اولین مزیت پهناور بودن سرزمین است و یکی از ملاک های قدرت پهناور بودن عنوان شده که سیستان و بلوچستان پهناور ترین استان کشور است.
 
 مدرس خیابانی یکی از مزیت مورد اشاره در سند تحول و توسعه را ظرفیت جوانی و نیروی انسانی عنوان کرد و افزود: جوانی جمعیت یکی از ملاک های قدرت است که ۶۴.۶ درصد جمعیت سیستان و بلوچستان زیر سن ۳۰ سال هستند و جوان ترین استان کشور هستیم و از این منظر ظرفیت بی‌بدیلی را در بین استان ها دارا هستیم.
 
 استاندار سیستان و بلوچستان مولفه مهم دیگر قدرت را در سند تحول و توسعه ظرفیت مرز عنوان کرد و افزود: بسیاری از مجادله های بین المللی و جنگ ها بر سر گسترش مرزها و داشتن آبراه است و بسیاری از کشورهای دنیا به دنبال این هستند که به آبهای آزاد دسترسی پیدا کنند که بر این اساس سیستان و بلوچستان ۱۶۰۰ کیلومتر مرز را داراست که به تنهایی می توان گفت به اندازه ۲۰ استان دارای مرز است.
 
وی ادامه داد: برای تشریح اهمیت فرصت مرز می توان گفت که هر ۱۰ کیلومتر گذر مرزی می تواند یک کشور را نجات دهد.
 
استاندار مولفه دیگر قدرت را دسترسی به دریا و آبهای آزاد عنوان کرد و افزود: تنها استانی که به آبهای آزاد متصل است، استان و بلوچستان است و این ویژگی را هیچ کدام یک از استان‌های کشور ندارند.
 
تعداد بازدید : ۱,۲۶۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید