سه شنبه / ۲۲ آذر ۱۴۰۱ / ۲۰:۴۸
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۷۵۹
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
خبری خوش برای صیادان مکرانی؛

امکان صدور مجوز صید برای شناورهای صیادی در سواحل مکران فراهم شد

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: با پیگیری‌های انجام‌شده در قالب مصوبات سفر رئیس محترم جمهور و به جهت توسعه سواحل مکران، امکان سامان‌دهی و صدور مجوز صید جدید برای ۱۰۰ فروند شناور کلاس لنج در آب‌های دور و ۶۰۰ فروند شناور کلاس قایق فراهم شد.

امکان صدور مجوز صید برای شناورهای صیادی در سواحل مکران فراهم شد
(سه شنبه ۲۲ آذر ۱۴۰۱) ۲۰:۴۸

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ حسین مدرس خیابانی در رابطه با صدور مجوزهای جدید برای ۱۰۰ فروند شناور کلاس لنج صیادی آب‌های دور در سواحل مکران اظهار داشت: رونق تجارت مرزی و معیشت مرزنشینان و همچنین توسعه تبادلات تجاری، ضرورت صدور مجوز برای صیادان عزیز را چند برابر می ‌کند.

وی افزود: خوشبختانه با پیگیری‌های مستمر در قالب مصوبات سفر ریاست محترم جمهور و در راستای توسعه سواحل مکران به ویژه بندر «شهید رضایی» واقع در شهرستان زرآباد امکان سامان‌دهی و صدور مجوز صید جدید برای ۱۰۰ فروند شناور لنج صیادی آب‌های دور و ۶۰۰ فروند شناور قایق صیادی فراهم شد.

استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: صدور مجوز صید برای متقاضیان بند ۵ از طریق سامانه درگاه ملی صدور مجوزها قابل انجام است.

وی خاطرنشان کرد: اعتبار پروانه صید شناورهای جدید بند ۵ یک‌ساله و به‌صورت موقت بوده که متناسب با سیاست‌های مدیریت صید سازمان شیلات ایران قابل تمدید می‌باشد.

وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب سواحل گسترده ایران اسلامی و به‌ویژه سواحل مکران را ثروت عظیم ملی توصیف کردند، تصریح کرد: باید با نگاه راهبردی به سواحل مکران توسعه این منطقه را مقدمه ای بر پیشرفت محلی و ملی بدانیم.

تعداد بازدید : ۱,۰۸۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید