یکشنبه / ۲۷ آذر ۱۴۰۱ / ۰۷:۰۸
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۷۶۷
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
استاندار سیستان و بلوچستان:

سیستان و بلوچستان پنجمین مقصد گردشگری کشور است

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: یکی از جاذبه های این استان گردشگری بوده که بر اساس آخرین رتبه‌بندی اعلام شده این منطقه پنجمین مقصد گردشگری کشور است.

سیستان و بلوچستان پنجمین مقصد گردشگری کشور است
(یکشنبه ۲۷ آذر ۱۴۰۱) ۰۷:۰۸

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ حسین مدرس خیابانی در حاشیه جلسه ستاد خدمات سفر و شورای راهبردی گردشگری استان اظهار داشت: خوشبختانه به‌ لحاظ امنیتی، راه‌های ترافیکی، ارائه خدمات درمانی همچون اورژانس، پایگاه هلال‌احمر و تأمین خودرویی آماده هستیم.

وی افزود: شاهد بودیم سال گذشته بیش‌ از ۱ میلیون مسافر و گردشگر مناطق جنوبی و شمالی استان را به عنوان مقصد سفر خود اعلام کردند.

استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: با توجه به جاذبه های گردشگری استان برای گردشگران نیاز است اقداماتی را از همین حالا برای سفرهای نوروزی تدارک ببینیم.

وی با اشاره به اهمیت اطلاع رسانی در حوزه گردشگری خاطرنشان کرد: امیدواریم با تولید کلیپ، عکس، بروشور و سایر ابزارهای رسانه ای به معرفی جاذبه‌های گردشگری استان پرداخته شود.

مدرس خیابانی تاکید کرد، آمادگی داریم تا امسال نیز همچون سال گذشته و حتی پرشورتر پذیرای گردشگران باشیم.

وی ابراز امیدواری کرد: یکی از جاذبه های استان پهناور و زیبای سیستان‌وبلوچستان جاذبه های گردشگری و بر اساس رتبه‌بندی اعلام شده این منطقه رتبه پنجمین مقصد گردشگری کشور را به خود اختصاص داده است.

استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: ان‌شاءالله بتوانیم از رونق گردشگری هم ایجاد اشتغال و هم تولید ثروت و درآمد برای مردم کنیم.

وی تصریح کرد: جشنواره مناطق ساحل نشین در چابهار نیز ۱۵ دی ماه به مدت سه روز برگزار می‌شود که امیدواریم بتوانیم از قبل این جشنواره دستاوردها و ظرفیت‌های استان را معرفی و سرمایه‌گذاران را جذب کنیم.

مدرس خیابانی خاطرنشان کرد: در حوزه پروازهای خارجی هم توانستم با رایزنی های صورت گرفته پروازهای بین‌المللی را به مقصد کویته و مسقط برقرار کنیم.

وی با اشاره به طراحی نرم افزار سفر تاکید کرد: قرار شد در این نرم افزار همه نیازمندی‌های مسافر مانند مراکز اقامتی، پمپ‌های بنزین، مراکز خدمات درمانی، مراکز تعمیرگاهی، پایگاهای اورژانس و جاذبه‌های گردشگری گنجانده شود.

استاندار سیستان و بلوچستان اذعان کرد: با توجه به محدودیت جایگاه های سوخت در استان باید حتماً تمهیداتی مانند سال قبل برای تامین سوخت مسافران انجام شود.

وی ادامه داد: در مجموع ما از محل گردشگری و صنایع دستی در استان سیستان‌وبلوچستان به دنبال ایجاد اشتغال و تولید درآمد هستیم .

مدرس خیابانی با اشاره به کسب رتبه دوم ایجاد اشتغال در کشور افزود: یکی از نقاط اتکاء در حوزه اشتغال همین بحث‌های صنایع دستی و گردشگری و مجتمع های خدمات رفاهی و بوم گردی است.

استاندار سیستان و بلوچستان بیان کرد: آمادگی جذب سرمایه گذار برای احداث هتل، مجتمع‌های خدماتی رفاهی بین جاده‌ای، حتی ورزش‌های ساحلی در سواحل مکران را داریم.

تعداد بازدید : ۱,۱۰۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید